Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وزیر دفاع آمریکا در روزهای نخست عملیات تلعفر وارد بغداد شد

وزیر دفاع آمریکا در روزهای نخست عملیات تلعفر وارد بغداد شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه ۲۲ اوت (۳۱ مرداد) و بدون برنامه از پیش اعلام شده وارد بغداد شد تا با مقامات عراقی دیدار کند.

به گزارش رویترز جیمز ماتیس قرار است با مقامات عراقی درباره قدم های بعدی جنگ با داعش گفتگو کند.

این دیدار تنها دو روز پس از آغاز عملیات نیروهای عراقی برای پس گرفتن تلعفر از دست نیروهای داعش صورت می گیرد. گزارش ها حاکی است که نیروهای عراقی به دروازه های تلعفر رسیده و آماده جنگ با داعش در داخل این شهر هستند.

وزیر دفاع آمریکا گفته است که راه درازی تا پایان داعش باقی مانده است.

نیروهای عراقی روز یک شنبه عملیاتی را برای آزادسازی تلعفر در ۸۰ کیلومتری غرب موصل آغاز کرده اند. تلعفر شهری است که چندین بار خشونت میان مسلمانان سنی و شیعه را در سالهای گذشته تجربه کرده است.

تلعفر در شمال غرب عراق در ۶۰ کیلومتری با مرز سوریه و ۵۰ کیلومتری شهر موصل قرار دارد. به خاطر اهمیتی که عملیات آزادسازی تلعفر دارد از آن با عنوان عملیات موصل کوچک هم نام برده می شود. موصل، دومین شهر بزرگ عرق اخیرا از کنترل داعش خارج شد.

#BREAKING#Iraq joint operations officially announced Al-Sakak oil refinery east Tal Afar west #Mosul completely liberated. pic.twitter.com/9uHuRMXbOC

— Iraq Day (@iraq_day) August 22, 2017

همزمان و از سوی دیگر سازمان ملل متحد از دولت عراق خواست امکاناتی را فرهم کند تا زنان و دخترانی که مورد خشونت جنسی شبه نظامیان داعش قرار گرفته اند (بویژه زنان و دختران اقلیت‌های قومی و مذهبی از جمله ایزدی های عراق) بتوانند به دادگاه و عدالت دسترسی داشته باشند.

شبه نظامیان داعش در سالهای گذشته حدود ۶۸۰۰ ایزدی را ربوده اند و تخمین زده می شود که حدود ۳۰۰۰ تن از آنها هنوز در دست داعش باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد

مجلس عراق قانون مجازات ۱۵ سال زندان برای همجنسگرایی را تصویب کرد

اینفلوئنسر عراقی و ستاره «تیک تاک» به ضرب گلوله در بغداد کشته شد