Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یک هتل در سوییس از مهمانان یهودی خواست قبل از استخر، دوش بگیرند

یک هتل در سوییس از مهمانان یهودی خواست قبل از استخر، دوش بگیرند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

هتلی در سوییس با نصب نوشته‌ای بر روی دیوار از مهمانان یهودیش خواسته بود تا قبل از ورود به استخر هتل، دوش بگیرند.

در متن این نوشته که در توییتر منتشر شده از مهمانان یهودی هتل اعم از مردان، زنان و کودکان خواسته شده تا قبل و بعد از استفاده از استخر دوش بگیرند و درصورتیکه این قانون را رعایت نکنند، استخر بر روی آنان بسته می‌شود.

تزیپی هوتوولی، معاون وزیر خارجه اسراییل در واکنش به این خبر گفت: «این رفتار ضد یهودی و منزجرکننده‌ترین نوع آن است.»

روت تومان، مدیرهتل آپارتمان پارادایس که در منطقه‌ کوهستانی آروسا در ۱۰۸ کیلومتری جنوب شرقی زوریخ واقع شده، اتهام ضدیهودی را رد کرد و گفت: «ما تعداد زیادی مهمان یهودی در هتل داریم و من توجه کرده‌ام که اغلب آنها پیش از رفتن به استخر دوش نمی‌گیرند.»

او در ادامه افزود: «از آنجا که ساکنان هتل از من خواسته بودند که در این باره کاری کنم، من این متن را خطاب به مهمانان یهودی نوشتم، اما بهتر بود که آن را خطاب به همه مهمانان هتل می‌نوشتم.»

SWITZERLAND: Manager of popular Paradise Arosa hotel apologizes for posting signs telling “Jewish guests” to shower before entering pool. pic.twitter.com/m0icKRcEky

— KolHaolam (@KolHaolam) August 14, 2017

یکی از دلایل حساسیت به «دوش گرفتن» واقعه تاریخی هولوکاست در جنگ جهانی دوم است. در زمان اجرای فرمان هیتلر موسوم به «راه حل نهایی» برای از بین بردن یهودیان اروپا و به ویژه در دو سال‌ پایانی جنگ جهانی دوم، از اسیران یهودی اردوگاه‌های مرگ می‌خواستند تا برای «دوش گرفتن» آماده شوند، اما آنان را به «اتاق‌های گاز» هدایت می‌کردند. مطابق مطالعات تاریخی، در جریان کشتار جمعی اسیران یهودی، نازی‌ها از گاز «زیکلون ب» که نوعی آفت‌کش مشتق از سیانور است، استفاده می‌کردند.

معاون وزیر خارجه اسراییل گفته است که در مورد این مسئله با سفیر اسراییل در سوییس صحبت کرده و این نوشته اکنون از دیوار هتل برداشته شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری مراسم «پسح» در اسرائیل

اسرائیل فوتبال بازی کردن در روز شنبه را آزاد کرد

مأموریت دشوار در سوئیس برای فشار بر روسیه؛ آیا رهبران با پیشنهادهای اوکراین همراهی می‌کنند؟