Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تیلرسون: آمریکا همچنان علاقمند به گفتگو با کره شمالی است

تیلرسون: آمریکا همچنان علاقمند به گفتگو با کره شمالی است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رکس تیلرسون، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که کشورش از هر امکان گفتگویی با کره شمالی که تصمیم گرفته است فعلا پروژه پرتاب موشک به سمت جزیره گوام را به اجرا نگذارد استقبال می کند.

این سخنان در واکنش به تصمیم اخیر کیم جونگ اون بیان شد که بنا به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) قصد دارد قبل از پرتاب موشکها به سمت گوام «کمی بیشتر رفتار احمقانه یانکی‌ها را بررسی کند». در بیانیه این خبرگزاری آمده است: «اگر آنها [آمریکا] بر انجام اقدامات غیرمسئولانه و خطرناک خود در شبه جزیره کره اصرار داشته باشند، کره شمالی همانطور که پیش تر اعلام کرده بود، وارد عمل خواهد شد».

وزیر خارجه آمریکا که روز سه‌شنبه در یک نشست خبری برای ارائه گزارش سالانه ایالات متحده آمریکا درباره آزادی مذاهب در جهان حاضر شده بود، با اشاره به کیم جونگ اون رهبر کره شمالی گفت: «ما همیشه علاقمند به پیدا کردن راهی برای گفتگو هستیم اما این موضوع بستگی به او دارد.»

آقای تیلرسون پیش از این نیز تایید کرده بود که دولت آمریکا آماده گفتگو با پیونگ یانگ است اما با این شرط که کره شمالی از «جاه طلبی‌های هسته ایش» چشم بپوشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره‌شمالی توپ را به زمین آمریکا انداخت

چین اعمال تحریم‌های جدید علیه کره شمالی را آغاز کرد

آیا آمریکا توانایی سرنگون کردن موشکهای کره شمالی را دارد؟