اسیدپاشی به پنج نفر در لندن؛ پلیس دو نوجوان را بازداشت کرد

اسیدپاشی به پنج نفر در لندن؛ پلیس دو نوجوان را بازداشت کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پنج نفر شامگاه پنج‌شنبه شب در لندن، پایتخت بریتانیا، قربانی اسیدپاشی شدند.

پلیس لندن صبح روز جمعه دو نوجوان ۱۵ و ۱۶ ساله را به ظن ارتباط با این اسیدپاشی‌ها بازداشت کرد. این نوجوانان به اتهام سرقت و مشارکت در ایجاد جراحات بدنی دستگیر شدند.

بنا به اعلام پلیس لندن، این حملات از ساعت ۲۲:۲۵ تا ۲۳:۳۷ صورت گرفته است. شاهد عینی یکی از این حملات گفته است که او صدای فریاد ناشی از درد یک قریانی را که ظاهرا راننده پیک بوده است را شنیده که از درد فریاد می زد.

گفته می شود که یکی از قربانیان مرد این حادثه دچار جراحات شدیدی شده که می تواند زندگی وی را تغییر دهد. دو موتور سوار این مرد را که سوار موتور دیگری بوده متوقف کرده و بر روی صورتش اسید پاشیدند.

کرسیدا دیک، رئیس پلیس لندن روز جمعه در مصاحبه ای این اسیدپاشی ها را وحشیانه و مصداق «بربریت کامل» خواند.

String of acid attacks hits London. Suspects drove by on mopeds and tossed acid into people’s faces. pic.twitter.com/NiR5tI0PM4

— Based Monitored ?? (@BasedMonitored) July 14, 2017

پلیس لندن می گوید که احتمالا سرقت های شب گذشته با حادثه اسید پاشی مرتبط بوده اند.

هفته گذشته روزنامه هکنی گزت لندن گزارش داده بود که پیک های رستوران ها از رساندن غذا پس از ساعت نه شب بدلیل ترس از دزدی سر باز می زدند.

یک سخنگوی پلیس گفته است که یکی از احتمالات کاراگاهان در تحقیقات این است که مهاجمان با قصد دزدی راننده های پیک را هدف اسیدپاشی قرار داده اند و قصد داشتند تا موتور یا وسیله نقلیه آنها را بدزدند.

صادق خان، شهردار لندن هم اسیدپاشی‌ها را وحشیانه خوانده و گفته است که این موضوع با جدیت پیگیری می‌شود.

Acid attacks are barbaric crimes – MetPoliceUK</a> are taking these attacks extremely seriously. <a href="https://t.co/2ZX2ykTuri">https://t.co/2ZX2ykTuri</a> <a href="https://t.co/KIYfdakpA3">pic.twitter.com/KIYfdakpA3</a></p>— Sadiq Khan (SadiqKhan) 14 juillet 2017

وقایع‌نگاری اسیدپاشی پنجشنبه شب در لندن

اولین اسیدپاشی ساعت ۲۲:۲۵ دقیقه گزارش شد. قربانی، مردی ۳۳ ساله موتور سواده بوده است که در خیابان هکنی مورد تهاجم قرار گرفت. وی از ناحیه صورت دچار جراحت شد.

دومین مورد در ساعت ۲۲:۴۹ اتفاق افتاد. قربانی مرد ۴۴ ساله ای است که دو مرد موتور سوار به چهره او اسید پاشیدند.

سومین مورد اسیدپاشی در ساعت ۲۳:۰۵ یک مرد ۵۵ ساله را هدف گرفت. که بدلیل جراحات بلافاصله به بیمارستان منتقل شد.

در ساعت ۲۳:۱۸ پلیس گزارشی مبنی بر سرقت و اسیدپاشی در خیابانی در لندن دریافت کردند. جراحات این مرد ۲۴ ساله بسیار شدید بوده است.

آخرین مورد اسیدپاشی در ساعت ۲۳:۳۷ دقیقه گزارش شد. مرد ۳۳ ساله ای که در ترافیک خیابان متوقف شده بود مورد حمله قرار گرفت. دو مرد پس از اسیدپاشی، وسیله نقلیه وی را به سرقت بردند.

از سال ۲۰۱۰ تا کنون در لندن بیش از ۱۸۰۰ مورد حمله با اسید گزارش شده است که ۴۵۸ مورد آن در سال ۲۰۱۶ روی داده و نسبت به سال قبل از آن تقریبا دو برابر بوده است.

صبح روز جمعه هر دو نوجوان متهم در بخش شمال غربی لندن و در مکانهای متفاوت بازداشت شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستگیری مظنونان اسیدپاشی به پسربچه سه ساله در بریتانیا

حرکت «قهرمانانه» بازیگر نقش شرلوک هلمز برای نجات پیک غذارسان در لندن

اسیدپاشی در اروپا، نژادپرستی و اسلام‌هراسی