تنش در کشمیر؛ شش زائر هندو کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تنش در کشمیر؛ شش زائر هندو کشته شدند

شش زائر هندو که اکثر آنها زن بودند روز دوشنبه در جریان تیراندازی‌ها در منطقه کشمیر تحت کنترل هند کشته شدند. این تیراندازی‌ها در پی حملۀ دو ستیزه جو به نیروهای پلیس روی داد.

قربانیان در داخل اتوبوس و در مسیر بازگشت از معبد امارنات در هیمالیا بودند که در شهر انانتناگ گرفتار تیراندازی مهاجمان شدند. در جریان این حادثه ۱۲ زائر نیز زخمی شدند.

احتمال می رود این حمله بار دیگر موجب افزایش تنش‌ها میان جمعیت هندو و اکثریت مسلمان منطقه کشمیر شود.

در سال جاری و تاکنون حدود ۱۰۰ هزار هندو مراسم زیارت از معبد امارنات را به انجام رسانده اند. سفر سالانه زائران هندو به این معبد از اواخر ماه گذشته میلادی آغاز شده است و تا پایان ماه اوت ادامه خواهد داشت. این سفر و زیارت سالانه، تحت تدابیر شدید امنیتی انجام می شود.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند در پیامی توییتری حمله روز دوشنبه را محکوم کرد و افزود که در این باره با فرماندار و سروزیر ایالت جامو و کشمیر تحت کنترل دولت هند صحبت کرده است و به آنها برای ارائه تمام کمکهای ممکن، اطمینان داده است.

هند پاکستان را متهم می کند که از آن بخش از کشمیر که تحت کنترل اسلام آباد است برای سازماندهی حملۀ ستیزه جویان به مناطق تحت کنترل دهلی نو استفاده می کند، اتهامی که پاکستان آن را رد می کند.