Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

داعش یکی از واعظان معروف خود را اعدام کرده است

داعش یکی از واعظان معروف خود را اعدام کرده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یک رسانه محلی عراق گزارش داد که گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) یکی از واعظان معروف خود با نام ابوقتیبه را به دلیل اشاره به کشته شدن ابوبکر بغدادی، رهبر این گروه اعدام کردند.

نشریه دیلی میل به نقل از السومریه، شبکه اینترنتی مستقل عراقی گزارش داده است که این واعظ گروه داعش در شعر تلعفر در استان نینوا در مقابل ده ها نفر کشته شد.

اتهام او تفرقه افکنی و ایجاد اختلاف داخلی از طریق اشاره به احتمال کشته شدن ابوبکر بغدادی در خطبه های نماز جمعه خود بوده است. گروه داعش همچنین مجازات اشاره به مرگ رهبر داعش را ۵۰ ضربه شلاق تعیین کرد.

وزارت دفاع روسیه ماه پیش در بیانیه ای اعلام کرد که احتمالا رهبر گروه داعش در حمله بیست و هشتم ماه مه توسط هواپیماهای بدون سرنشین روسیه در نزدیکی شهر رقه کشته شده است، اما ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا گفته بود که نمی تواند گزارش روسیه را تائید کند.

خبرگزاری ایرنا نیز پیش از کشته شدن این واعظ به نقل از منابع خبری عراقی به احساساتی شدن ابوقتیبه در خطبه نماز جمعه با به زبان آوردن نام ابوبکر بغدادی اشاره کرده بود. خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، این موضوع را تقویت کننده شایعه مرگ رهبر داعش از نقطه نظر برخی ناظران خواند.

علی شیرازی نماینده رهبر ایران در سپاه قدس نیز هفته گذشته گفت که کشته شدن بغدادی رهبر داعش قطعی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از محاصره کامل داعش در رقه تا سرنوشت ابوبکر بغدادی

ابوبکر بغدادی زنده یا مرده، درباره او چه می‌دانیم؟

روسیه: ابوبکر بغدادی رهبر داعش، احتمالا در جریان یک بمباران کشته شده است