Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اعمال مقررات جدید امنیتی برای سفرهای هوایی به مقصد آمریکا

اعمال مقررات جدید امنیتی برای سفرهای هوایی به مقصد آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آمریکا به منظور افزایش امنیت در پروازهایی که به این کشور صورت می‌گیرد، مقررات جدیدی وضع کرده است. در همین حال این کشور قانون منع ورود لپ‌تاپ و وسایل الکترونیکی بزرگ‌تر از تلفن همراه به کابین هواپیما را که پیش‌تر وضع شده بود، گسترده‌تر نکرده است.

ایالت متحده آمریکا ماه مارس گذشته از ممنوعیت حمل لپ‌تاپ به کابین هواپیما در پروزاهایی خبر داد که از کشورهایی با جمعیت اغلب مسلمان به آمریکا وارد می‌شدند. دلیل این اقدام مقابله با هرگونه تهدید تروریستی و جلوگیری از ورود بمب‌های جاسازی شده در لپ‌تاپ و ورود آن به کابین هواپیما اعلام شده بود.

این محدودیت‌ها برای خطوط هوایی از هشت کشور ترکیه، مراکش، اردن، مصر، امارات متحده عربی، قطر، عربستان سعودی و کویت در نظر گرفته شده بود.

بر اساس مقررات جدید میزان بازرسی در فرودگاه‌های ۱۰۵ کشور افزایش یافته است و تمامی شرکت‌های هواپیمایی چهار ماه فرصت خواهند داشت تا مقررات جدید را اجرایی کنند. در غیر این صورت ورود هرگونه لوازم الکترونیکی توسط مسافران به کابین هواپیما در پروازهایی که مقصد آنها آمریکا است، ممنوع خواهد شد.

به گفته جان کلی، وزیر امنیت داخلی آمریکا همچنین بازرسی و بررسی بیش‌تر لوازم الکترونیکی مسافران، در نظر گرفتن تدابیر امنیتی بیش‌تر در محل‌هایی که مسافران حاضر هستند و نیز استفاده بیش‌تر از سگ‌های آموزش دیده، از دیگر مواردی است که بر اساس مقررات جدید باید اجرا شود.

مقررات جدید ۲۸۰ فرودگاه، ۱۸۰ شرکت هواپیمایی و به طور تقریبی ۲۱۰۰ پرواز در روز را در بر می‌گیرد.

به گزارش وزارت امنیت داخلی آمریکا حتی فرودگاه‌هایی که شامل ممنوعیت ورود لپ‌تاپ به کابین هواپیما بوده‌اند در صورتی که قوانین جدید را اجرا کنند می‌توانند، محدودیت قبلی را لغو کنند.

بریتانیا نیز در راستای افزایش تدابیر امنیتی، ممنوعیت‌های مشابهی را در برخی از پروازها در نظر گرفت. این محدودیت‌ها در بریتانیا شامل تمام پروازهایی می‌شود که مبدا آن مصر، ترکیه، اردن، عربستان سعودی، تونس و لبنان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا حمل دستگاههای الکترونیکی به داخل هواپیما را برای تمام پروازها از مبدا شش کشور مسلمان ممنوع کرد

محدودیتهای تازه آمریکا برای خطوط هوایی هشت کشور مسلمان