نخست وزیر هند آدم کشی به نام گاوپرستی را محکوم کرد

نخست وزیر هند آدم کشی به نام گاوپرستی را محکوم کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نارندرا مودی، نخست وزیر هند روز پنجشنبه با دعوت شهروندان کشورش به رواداری بیشتر در قبال یکدیگر گفت که آدم‌کشی به دلیل حمایت از گاو پذیرفتنی نیست.

هند در روزهای اخیر بار دیگر صحنه منازعات قومی/مذهبی میان اکثریت هندو و اقلیت‌های مسلمان و دالیت (نجس) بر سر ذبح گاو و مصرف گوشت این حیوان بود. دور اخیر خشونت‌ها پس از آن آغاز شد که هفته گذشته گروهی از هندوهای افراطی با حمله به ۴ جوان مسلمان در یک قطار، یکی از آن‌ها را به دلیل حمل گوشت گاو به قتل رساندند.

روز چهارشنبه هزاران نفر در شهرهای بزرگ هند با پلاکاردهای «نه به نام من» یا «تروریسم گاو را متوقف کنید» به خشونت‌ علیه شهروندان مسلمان هند اعتراض کردند.

گروهی از معترضان می‌گویند حمله به مسلمانان از سوی افراد وابسته به حزب حاکم، بهاراتیا جاناتا انجام می‌شود و آقای مودی رهبر این حزب را به اهمال و سکوت در قبال این خشونت‌ها متهم می‌کنند.

به گزارش ایندیاسپند از زمان به قدرت رسیدن هندوهای ملی‌گرا در سال ۲۰۱۴، قتل‌های مذهبی مرتبط با «گاوپرستی» ۹۷ درصد افزایش یافته است. ۸۶٪ قربانیان این جرایم از اقلیت مسلمان است. هند بیش از ۱۷۲ میلیون شهروند مسلمان (۱۴درصد جمعیت) دارد.

گاو برای هندوها مقدس‌ترین مخلوقات است و کشتن و حتی بی‌احترامی به این حیوان در این دین ممنوع است. با این‌حال پیروان‌ ادیان دیگر در هند مجاز به استفاده از گوشت گاو هستند. هندوهای افراطی، با این مساله مخالفند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش گروهی از شیعیان هندی در جلوگیری از ذبح گاو

چرا روابط دیپلماتیک کانادا و هند تیره شد؟

اکران فیلم جنجالی «داستان کرالا» بدنبال نگرانی از تهدیدهای امنیتی در یک ایالت هند متوقف شد