Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

واکنش ایران به بیانیه ۲۶۵ نماینده پارلمان اروپا علیه سپاه

واکنش ایران به بیانیه ۲۶۵ نماینده پارلمان اروپا علیه سپاه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سخن‌گوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به درخواست ۲۶۵ نماینده پارلمان اتحادیه اروپا برای تحریم سپاه پاسداران اعلام کرد که این کشور «ادعاهای مندرج در بیانیه» را «فاقد هرگونه اعتبار و ارزش» می‌داند.

بهرام قاسمی گفت: «تعداد معدودی از نمایندگان پارلمان اروپا که به ارتباط با برخی گروه‌های معاند و گروهک منافقین مشهورند، تلاش داشته‌اند با سوءاستفاده از موقعیت خود ادعاهای غیرواقعی را درباره وضعیت حقوق‌بشر در ایران مطرح کنند.»

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین گفت: «بیانیه نمایندگان پارلمان اروپا توسط ژرار دوپره، رئیس گروه “دوستان ایران آزاد” در پارلمان تهیه شده که یک گروه نزدیک به سازمان مجاهدین خلق است.»

بیش از یک سوم از نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا دو روز پیش بیانیه‌ای را در محکومیت نقض حقوق بشر در ایران” امضا کرده‌اند و خواهان تحریم سپاه پاسداران شده‌اند.

در این بیانیه ضمن اشاره به اعدام‌های سیاسی تابستان ۱۳۶۷ از مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری دولت کنونی به عنوان عضو کمیته مسوول این اعدام‌ها یاد کرده است. همچنین نمایندگان امضاکننده این بیانیه سپاه پاسداران را نهادی تروریستی دانسته و در رابطه با همکاری تجاری با این نهاد هشدار داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی قطعنامه خود علیه ایران را صادر کرد

گفتگوی بورل و امیرعبداللهیان در آستانه سفر گروسی؛ رئیس دیپلماسی اروپا به وزیر خارجه ایران چه گفت؟

سعید لیلاز به یورونیوز: تحریم‌های اتحادیۀ اروپا به سود بناپارتیسم در ایران است