واکنش ایران به بیانیه ۲۶۵ نماینده پارلمان اروپا علیه سپاه

واکنش ایران به بیانیه ۲۶۵ نماینده پارلمان اروپا علیه سپاه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سخن‌گوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به درخواست ۲۶۵ نماینده پارلمان اتحادیه اروپا برای تحریم سپاه پاسداران اعلام کرد که این کشور «ادعاهای مندرج در بیانیه» را «فاقد هرگونه اعتبار و ارزش» می‌داند.

بهرام قاسمی گفت: «تعداد معدودی از نمایندگان پارلمان اروپا که به ارتباط با برخی گروه‌های معاند و گروهک منافقین مشهورند، تلاش داشته‌اند با سوءاستفاده از موقعیت خود ادعاهای غیرواقعی را درباره وضعیت حقوق‌بشر در ایران مطرح کنند.»

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین گفت: «بیانیه نمایندگان پارلمان اروپا توسط ژرار دوپره، رئیس گروه “دوستان ایران آزاد” در پارلمان تهیه شده که یک گروه نزدیک به سازمان مجاهدین خلق است.»

بیش از یک سوم از نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا دو روز پیش بیانیه‌ای را در محکومیت نقض حقوق بشر در ایران” امضا کرده‌اند و خواهان تحریم سپاه پاسداران شده‌اند.

در این بیانیه ضمن اشاره به اعدام‌های سیاسی تابستان ۱۳۶۷ از مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری دولت کنونی به عنوان عضو کمیته مسوول این اعدام‌ها یاد کرده است. همچنین نمایندگان امضاکننده این بیانیه سپاه پاسداران را نهادی تروریستی دانسته و در رابطه با همکاری تجاری با این نهاد هشدار داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران به دلیل حمایت نظامی از روسیه و سوریه وضع کرد

حمایت مسکو از موضع شورای همکاری خلیج فارس درباره جزایر سه‌گانه؛ ایران سفیر روسیه را احضار کرد

معاون وزیر خارجه ایران در ابوظبی با طرف‌های اروپایی عضو برجام دیدار کرد