بمباران یک بازار در شمال صعده دست‌کم ۲۵ کشته برجای گذاشت

بمباران یک بازار در شمال صعده دست‌کم ۲۵ کشته برجای گذاشت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بمباران یک بازار محلی خرید و فروش قات در شمال صعده در یمن دست‌کم ۲۵ قربانی برجای گذاشت.

استان صعده در شمال یمن و در نزدیکی مرزهای عربستان سعودی یکی از پایگاه‌های اصلی حوثی‌ها به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع محلی، هواپیماهای ائتلاف منطقه‌ای به رهبری سعودی فروشندگان و خریداران گیاه مخدر قات در سوق المشنک را هدف قرار دادند. هنوز مشخص نیست که آیا این حمله عمدی بوده یا خیر.

اجساد بسیاری از قربانیان کاملا در آتش سوخته و به همین دلیل امکان شناسایی هویت اکثر قربانیان امکان‌پذیر نبوده است. با این حال گفته می‌شود که شماری از قربانیان قاچاقچیانی بودند که به تازگی از مناطق مرزی عربستان به یمن بازگشته بودند.

Twenty-five killed in Saudi air strikes on Yemen market: Health official https://t.co/dS7VacZscnpic.twitter.com/S10Twy6O6O

— The Straits Times (@STcom) June 18, 2017

مصرف گیاه نشئه‌کننده قات در عربستان سعودی ممنوع است.

ائتلاف منطقه‌ای به رهبری سعودی هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده است. با این حال در پی انتقادهای نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر از کشتار غیرنظامیان در جریان بمباران‌های هوایی، فرماندهان نظامی ائتلاف ضمن به رسمیت شناختن برخی از موارد خطا و قتل غیرنظامیان، تعهد کرده بودند تا تمام توان خود را برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی به کار گیرند.

جنگ داخلی در یمن از اواخر سال ۲۰۱۴ و پس از شورش حوثی‌ها علیه دولت عبد ربه منصور هادی آغاز شد. ائتلاف منطقه‌ای به رهبری عربستان سعودی از ماه مارس سال ۲۰۱۵ مواضع حوثی‌ها و نظامیان وفادار به علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین یمن را بی وقفه بمباران می‌کنند. از زمان ورود ائتلاف به صحنه جنگ داخلی یمن دست‌کم ۸۰۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا رهبران ایرلند مایلند با اسرائیل سختگیرانه‌تر از دیگر اروپایی‌ها برخورد کنند؟

ادعای سربریدن نوزادان؛ دروغی برای توجیه حملات اسرائيل یا جنایت جنگی حماس؟

مقام‌های بهداشتی فلسطینی از افزایش تعداد کشته‌شدگان غزه به هزار و ۱۰۰ نفر خبر دادند