Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آغاز راهپیمایی مخالفان دولت ترکیه از آنکارا تا استانبول

آغاز راهپیمایی مخالفان دولت ترکیه از آنکارا تا استانبول
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

طرفداران اصلی‌ترین حزب مخالف دولت ترکیه از ساعت ۱۱ صبح پنج‌شنبه راهپیمایی اعتراضی بزرگی را با شعار «عدالت» از آنکارا به مقصد استانبول آغاز کردند.

هدف از این راهپیمایی ۴۵۰ کیلومتری که به دعوت کمال قلیچ دار اوغلو، رهبر حزب جمهوریخواه خلق آغاز شده، اعتراض به صدور حکم سنگین برای یکی از نمایندگان مجلس ترکیه اعلام شده است. به نوشته روزنامه حریت، رهبر این حزب در عین حال گفته است که «راهپیمایی عدالت» منحصر به هیچ حزب سیاسی نیست.

راهپیمایی پنج شنبه واکنشی است به اعلام حکم انیس بربراوغلو، نماینده مجلس از حزب جمهوریخواه خلق که روز چهارشنبه در دادگاهی در ترکیه به جرم جاسوسی به ۲۵ سال زندان محکوم شد. این حزب چپگرا اقدام دولت آنکارا را تلاش برای ارعاب و تهدید مخالفان ارزیابی کرد.

دادگاه ترکیه مدعی شده بود که انیس بربراوغلو تصاویر و فیلم‌های مربوط به ارسال کامیون‌هایی با محموله سلاح و مهمات از سوی آژانس اطلاعات ترکیه به گروه های تروریستی در سوریه را به یک روزنامه مخالف داده است. دادگاه همچنین ادعا می‌کند که بربراوغلو به جرم خود یعنی افشای اطلاعات سیاسی و نظامی محرمانه اعتراف کرده است.

روزنامه جمهوریت دو سال پیش این اطلاعات را منتشر کرد. دولت ترکیه در واکنش به انتشار این تصاویر که مربوط به اوایل سال ۲۰۱۴ میلادی بود، مدعی شد که این کامیون‌ها حاوی کمک‌های انسان‌دوستانه برای مردم سوریه بوده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه قرارداد خرید ۴۰ فروند جنگنده‌ اف-۱۶ از آمریکا را امضا کرد

اردوغان: توقف تجارت با اسرائیل با هدف اعمال فشار برای برقراری آتش‌بس در غزه انجام شد

انتخابات شهرداری‌ها در ترکیه چگونه به جنبش‌های زنان این کشور جان دوباره بخشید؟