Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تلویزیون «زن»؛ تلاش زنان افغان برای تحقق برابری جنسیتی

تلویزیون «زن»؛ تلاش زنان افغان برای تحقق برابری جنسیتی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

کارکنان شبکه تلویزیونی «زن» که مدتی است در افغانستان برنامه‌های خود را آغاز کرده است می‌گویند که می‌خواهند از طریق این شبکه تلویزیونی با جامعه‌ای که در آن زن از حق و حقوق زیادی برخوردار نیست مبارزه کنند و فعالیت‌ها و مشکلات زنان در این کشور را به نمایش بگذارند.

نزدیک یک ماه است این شبکه تلویزیونی پخش آزمایشی خود را آغاز کرده است. برنامه های مختلف در حوزه های فرهنگی و اجتماعی و سیاسی در این شبکه تدارک دیده شده است که نقش زنان در این نوع برنامه ها پررنگ تر است.

سعدیه برومند ورزشکار زنی است که به‌عنوان مربی برای نخستین بار در المپیک سال گذشته در ریودوژانیرو حضور داشت و هم اکنون در این شبکه گوینده است. وی معتقد است که این شبکه فواید زیادی برای زنان دارد و یک گام مثبت برای پیشرفت آنهاست.

شاملا رسولی دختر جوان دیگری است که در این شبکه مشغول کار است و می‌گوید که این تلویزیون به این خاطر ایجاد شده است تا بتوان با جامعه مردسالار افغانستان که زنان از حقوق زیادی برخوردار نیست مبارزه کرد.

خاطره احمدی هم به تهدیدهایی اشاره می کند که از زمان شروع به کارش در رسانه ها با آن درگیر بوده است و تاکید می‌کند که خانواده‌اش می‌گویند رسانه برای یک دختر خانم خوب نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هند و افغانستان؛ خطرناک‌ترین کشورها برای زنان

آیا ورزش در افغانستان مردانه است؟

طالبان دو سالگی سقوط کابل را جشن گرفت؛ ذبیح‌الله مجاهد: شکرگزار این فتح عظیم هستیم