مناظره تلویزیونی رهبران دو حزب اصلی بریتانیا

مناظره تلویزیونی رهبران دو حزب اصلی بریتانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رهبران دو حزب اصلی بریتانیا دوشنبه شب در یک مناظره تلویزیونی حاضر شدند و به سوالات مطرح پاسخ دادند. این مناظره در استودیوی اسکای نیوز در لندن در حالی برگزار شد که تا انتخابات عمومی کشور ده روز مانده و فرصتی بود برای زورآزمایی دو حزب رقیب.

برکسیت از مهتمرین موضوعات مطرح در این مناظره بود. در همین ارتباط ترزا می، نخست وزیر تاکید کرد که در صورت دست نیافتن به توافقی مناسب، از مذاکرات با اتحادیه اروپا عقب خواهند نشست. او گفت که نرسیدن به توافق بهتر از دست یافتن به توافقی بد است و باید آماده باشیم که در صورت لزوم مذاکرات را ترک کنیم.

در مقابل جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر و رهبر مخالفان دولت با اذعان به قبول نتیجه همه‌پرسی برکسیت، اطمینان داد که در صورت پیروزی در انتخابات با اروپا به توافق خواهد رسید. او بر این نکته تاکید کرد که برای او دسترسی به تجارت آزاد با بازارهای اروپا به منظور حفظ مشاغل کشور در اولویت قرار دارد. او همچنین گفت که آینده روابط کشورش با اروپا موضوع مهمی است.»

گرچه به باور بسیاری از تحلیلگران جرمی کوربین در این مناظره خوش درخشید اما نظرسنجی‌ها از برتری حزب حاکم و محافظه‌کار بریتانیا نسبت به حزب کارگر حکایت دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتیجه آزمایش سیستم موشکی بازدارنده هسته‌ای بریتانیا بار دیگر «ناموفق» بود

آخرین نبرد حقوقی بنیانگذار ویکی‌لیکس در دادگاه بریتانیا برای جلوگیری از استردادش به آمریکا

دیوید کامرون به فالکلند می‌رود؛ جزایری که آرژانتین خواهان احیای مذاکرات حاکمیت بر سر آن است