مناظره تلویزیونی مارین لوپن و امانوئل ماکرون: حملات تند کاندیداهای دور دوم انتخابات فرانسه

مناظره تلویزیونی مارین لوپن و امانوئل ماکرون: حملات تند کاندیداهای دور دوم انتخابات فرانسه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مناظره زنده تلویزیونی میان امانوئل ماکرون و مارین لوپن، نامزدهای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در فضایی پرتنش و با حملات مستقیم و تند دو کاندیدا علیه یکدیگر برگزار شد. مبارزه با تروریسم و اتحادیه اروپا از محورهای اصلی این دوئل تلویزیونی بود.

آگهی

مارین لوپن کاندیدای جبهه ملی در موضوع مبارزه با تروریسم گفت: «باید فورا تمام مظنونان خطرناک خارجی را از کشورمان اخراج کنیم. تمام خارجی هایی که با بنیادگرایان افراطی ارتباط دارند. بیرون بروید، بیرون. ما تابعیت فرانسوی تمام آنهایی که دو تابعیتی هستند را پس خواهیم گرفت. می دانم که شما مخالف این سیاست هستید.شما با تمام افکار ولنگارانه موافقید و با هرچه نشانگر سختگیری و جدیت است، مخالف هستید.» خانم لوپن همچنین خواستار اخراج تمام کسانی شد که تابعیت فرانسوی آن‌ها سلب می شود.


امانوئل ماکرون در پاسخ با اشاره به قدیمی بودن و بی‌فایده بودن این بحث گفت: «تهدید به پس گرفنن تابعیت، برای کسی که خودش را منفجر می کند اصلا نگران کننده نیست. رئیس جمهوری هم می خواست این کار را بکند اما نشد.» کاندیدای میانه روی جنبش موسوم به «در حرکت» افزود: «منتظر حمله بعدی نمی نشینم. فقط بدانید کسی که برای حمله آماده است هیج ترس و لرزی از از دست دادن تابعیت نخواهد داشت. خانم لوپن باید به قلب موضوع رفت.»


ماندن یا نماندن در حوزه پولی یورو هم یکی از محورهای بحث بود.

مارین لوپن با حمله مجدد به صاحبان سرمایه گفت: «یورو پول بانکداران است، پول مردم نیست. به همین دلیل هم باید از این واحد پولی دل بکنیم.»

آقای ماکرون که دو سال در کابینه فرانسوا اولاند وزیر اقتصاد و دارایی بود ئر پاسخ گفت: «با تمام حرف‌های خانم لوپن مخالفم. وحشتی که از همان اول با آن بازی می کنید، خود شمایید. شمایید که با ترس و نگرانی هموطنانمان از تروریسم بازی می کنید. شما خود وحشت هستید. الهه ترس و وحشت در مقابل من نشسته است.»


۶۳ درصد بینندگان این مناظره معتقدند امانوئل ماکرون، کاندیدای پیروز این دوئل انتخاباتی بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه؛‌ انتخاب مجدد مارین لوپن به رهبری حزب راستگرای افراطی اتحاد ملی

سیزده نفر که قصد ترور رئیس جمهوری فرانسه و سرنگونی دولت را داشتند محاکمه می‌شوند

ادعای ترور رئیس جمهوری اوکراین؛ سرویس امنیتی زن مظنون را بازداشت کرد