مهمترین رد صلاحیت شدگان انتخابات امسال ایران

مهمترین رد صلاحیت شدگان انتخابات امسال ایران
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

صلاحیت محمد هاشمی، برادر اکبر هاشمی رفسنجانی و رئیس پیشین سازمان صدا و سیما برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری رد شد. نامهای آشنایی چون محمد غرضی، مصطفی کواکبیان و اعظم طالقانی نیز در میان رد صلاحیت شدگان به چشم می خورد. همچنین صلاحیت علیرضا زاکانی و حمیدرضا حاجی‌بابایی، دو تن از نامزدهای جبهه مردمی انقلاب اسلامی (جمنا) نیز تایید نشده است.

اما شاید خبر نیمه شب پنجشنبه شورای نگهبان هیچ کس را به اندازه محمود احمدی نژاد غمگین و بهت زده نکرده باشد. او با اعلام نامزدی ناگهانی اش در کنار حمید بقایی شگفتی آفرید، و به این ترتیب به توصیه اکید آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی بی اعتنایی کرد تا بار دیگر بخت خود را برای نشستن بر کرسی ریاست جمهوری کشور بیازماید. او که با پشتیبانی رهبر جمهوری اسلامی، در انتخاباتی مناقشه برانگیز، و برای دومین بار در سال ۸۸ رئیس جمهوری ایران شده بود، این بار مورد تأیید شورای نگهبان قرار نگرفت؛ انتخاباتی که سرنوشت خوشی برای مهمترین رقیبان وی در بر نداشت.

آیا محمود احمدی نژاد در برابر این رد صلاحیت سکوت می کند یا اعتراض خواهد کرد و مانند محمد خاتمی، مهدی کروبی و میرحسین موسوی راهی خانه خاموشی خواهد شد؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تغییر چهره احمدی‌نژاد پس از یک دوره غیبت طولانی بابت چیست؟

خبرنگار سوئیسی: احمدی‌نژاد گفت اگر ایران بودی احتمالا بالای دار بودی

مقایسه سفر رئيسی به نیویورک با روحانی و احمدی‌نژاد؛ کدام رئيس‌جمهور بیشتر مورد توجه قرار گرفت؟