فناوری برای تله پاتی از طریق فیسبوک؛ از رویا تا واقعیت

فناوری برای تله پاتی از طریق فیسبوک؛ از رویا تا واقعیت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیسبوک اینک فقط شبکه ای اجتماعی نیست و بسیاری جنبه های دیگر به آن اضافه شده است.

آگهی

فیسبوک اینک فقط شبکه ای اجتماعی نیست و بسیاری جنبه های دیگر به آن اضافه شده است. خواندن افکار دیگران، یا تله پاتی برنامه آینده فیسبوک برای برقراری ارتباط است.

مارک زوکربرگ، روز چهارشنبه ۱۹ آوریل در کنفرانس موسوم به «اف ۸ فیسبوک» نخستین جزئیات مشخص برنامه «فیسوبک برای تله پاتی» (القای فکر از راه دور) را شرح داد. او گفت که امیدوار است به لطف این ابتکار پژوهشی روزی بتوان تنها با اندیشیدن هر چه که می خواهیم روی صفحات فیسبوک تایپ شود و به اطلاع دوستانمان برسد.

مدیر عامل فیسبوک در گفتگویی که در سال ۲۰۱۵ انجام داد، گفته بود که خیلی امکان دارد آینده علم ارتباطات تله پاتی (حس از راه دور) باشد. وی افزود: «فکر کنم روزی قادر خواهیم بود که به کمک فناوری افکارمان را به شکل کامل مستقیماً به یکدیگر منتقل کنیم. کافی است به چیزی فکر کنید و بلافاصله همان فکر در ذهنشان وارد می شود.»

اینک که دو سال از آن مصاحبه گذشته است، فسبوک سخت در تلاش است این دیدگاه آینده گرایانه مارک زوکربرگ را تحقق بخشد. رجینا دونکان رئیس اداره پروژه های تحقیقی پیشرفته دفاعی (دارپا DARPA) که همزمان رئیس گروه فناوری ها و پروژه های پیشرفته گوگل هم است، این برنامه را مدیریت می کند.

وی همچنین بر این نکته تأکید کرد که فیسبوک کورکورانه به دنبال نوآوری فنی نیست و نتایج هر فناوری نو را نیز در نظر می گیرد: «همیشه از خودمان می پرسیم که پیشرفت فناوری چه چیزهایی به همراه خواهد آورد. من همیشه به پیشرفت فناوری خوشبین هستم و در عین حال احساس مسئولیت می کنم که کار درست را انجام دهم.»

هوش مصنوعی یکی دیگر از زمینه های مهمی است که فیسبوک درگیر آن است. با هوش مصنوعی می توان مناسبترین جلوه ها را برای تصاویر و ویدئوها انتخاب کرد تا بیشتر تشویق شوید عکس و ویدئوهایتان را به دیگران نشان دهید. اما هوش مصنوعی برای برخی خدمات دیگری که فیسبوک ارائه می دهد از جمله پیام رسان همراه با دستیار دیجیتال M بسیار مفید خواهد بود.

یکی از زمینه های تمرکز فیسبوک تبدیل دوربین به جایگاهی برای کاربرد واقعیت افزوده است. فعلا این فناوری به معنای افزودن جلوه های ویژه و نقاشی های متحرک برای جالب تر کردن عکس ها و ویدئوهای شماست اما در عین حال برای فیسبوک هم که باید با اسنپ چت رقابت کند کاری لازم است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظهور ربات‌های گفتگوگر در اینستاگرام و فیسبوک؛ متا استفاده از هوش مصنوعی را برای همه ممکن می‌کند

تصمیم کم‌سابقه اتحادیه اروپا؛ متا به دلیل نقض حریم شخصی کاربران ۱.۲ میلیارد یورو جریمه شد

اختراع جدید وزارت دفاع آمریکا؛ فناوری پوشیدنی که با هوش مصنوعی بیماری‌ها را زودتر شناسایی می‌کند