Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

محمدقسیم عثمانی: احمدی‌نژاد تایید صلاحیت شود، از نمایندگی مجلس استعفا می‌دهم

محمدقسیم عثمانی: احمدی‌نژاد تایید صلاحیت شود، از نمایندگی مجلس استعفا می‌دهم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محمد قسیم عثمانی، عضو هیات رییسه مجلس شورای ایران با انتقاد از ثبت‌نام محمود احمدی‌نژاد برای انتخابات ریاست جمهوری گفت که در صورت تایید صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان، از سمت نمایندگی مجلس استعفا خواهد داد.

به گزارش ایسنا، محمدقسیم عثمانی روز سه‌شنبه در جلسه علنی مجلس گفت: «نافرمانی احمدی‌نژاد از توصیه رهبری فتح باب فتنه‌ای جدید است و نشان می دهد که یک جریان خطرناک به دنبال تغییر ساختار و زیر پا گذاشتن قانون اساسی است. وقتی رییس جمهوری گذشته کاندیدا می‌شود و به توصیه رهبری اعتنا نمی‌کند، از مردم چه انتظاری می‌توان داشت؟»

آقای عثمانی که عضو فراکسیون امید است، نخستین نماینده کُرد و سنی به شمار می‌رود که به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی راه یافته است.

ثبت‌نام محمود احمدی‌نژاد برای نامزدی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که برخلاف توصیه رهبر ایران انجام شد، گمانه‌زنی‌های بسیاری را درباره عکس‌العمل شورای نگهبان درپی داشته است. سخنگوی قوه قضائیه ایران اعلام کرده که پرونده‌های آقای احمدی‌نژاد و معاون پیشینش حمیدرضا بقایی کماکان مفتوح است.

محمد قسیم عثمانی، حامیان اجتماعی و سیاسی احمدی‌نژاد را متفاوت از سال‌های گذشته خواند و افزود: «امروز مدافعین و هواداران احمدی نژاد دیگر اصولگرایان و پابرهنگان نیستند بلکه جریان اپوزیسیون و مخالفان ولایت فقیه و نظام اسلامی ما هستند و اگر شورای نگهبان صلاحیت چنین فردی را که نماد تخطی از قانون و نافرمانی از رهبری و فریبکاری است، تایید کند، چیزی از کشور باقی نمی‌ماند.» این عضو فراکسیون امید گفت: «امروز همه ولایتمداران کشور اعم از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان چشم امیدشان به شورای نگهبان است. اگر شورای نگهبان صلاحیت احمدی‌نژاد و جریانش را تأیید کند، من اولین کسی هستم که از مجلس شورای اسلامی استعفا می‌دهم. زیرا نمی‌خواهم مورد تأیید شورای نگهبانی باشم که صلاحیت ضد ولایت فقیه را تایید کرده است.»

آقای احمدی‌نژاد می‌گوید نام‌نویسی وی صرفا برای حمایت از کاندیداتوری بقایی بوده است. وی در مصاحبه با شبکه فونیکس چین هم با تکرار این موضع ابراز امیدواری کرد که «اگر مشکل خاصی پیش نیاید بقایی حتما رئیس جمهور خواهد شد.» رئیس دولت‌های نهم و دهم جمهوری اسلامی همچنین با بیان اینکه دلیلی برای ردصلاحیت وی از سوی شورای نگهبان وجود ندارد، درباره واکنش خود به چنین امری گفت: «صبور باشید به وقتش متوجه خواهید شد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پسر مشاور احمدی‌نژاد به حبس و جریمه محکوم شد؛ یاسین رامین پیش از اجرای حکم از ایران خارج شده بود

تغییر چهره احمدی‌نژاد پس از یک دوره غیبت طولانی بابت چیست؟

احمدی‌نژاد در بوداپست چه می‌کند؟ دولت مجارستان: سفر دانشگاهی است و به ما ربطی ندارد