Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واکنش شهروندان ترکیه به نتیجه همه پرسی

واکنش شهروندان ترکیه به نتیجه همه پرسی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ابهامات بسیاری از شهروندان ترکیه نسبت به صحت و سقم نتیجه همه پرسی روز یکشنبه در حالی ادامه دارد که رجب طیب اردوغان با اعلام «پیروزی» راه افزایش قدرت خود در مقام ریاست جمهوری را بیش از پیش هموار کرده…

آگهی

ابهامات بسیاری از شهروندان ترکیه نسبت به صحت و سقم نتیجه همه پرسی روز یکشنبه در حالی ادامه دارد که رجب طیب اردوغان با اعلام «پیروزی» راه افزایش قدرت خود در مقام ریاست جمهوری را بیش از پیش هموار کرده است.

یکی از شهروندان استانبول صبح دوشنبه در واکنش به نتیجه نزدیک آرای «آری» و «نه» گفت: «بنظرم نتیجه همه پرسی به گونه ای است که برای دادن قدرت بیشتر به رجب طیب اردوغان کفایت نمی کند؛ برای اینکه آرا ۵۰، ۵۰ است و واضح است که بخش عمده ای از جامعه با این همه پرسی موافق نبوده اند.»

اکثر روزنامه های ترکیه هم صبح دوشنبه با عباراتی چون «پیروزی اردوغان»، «انقلاب مردم» و «سایه بر صندوق های رای» سعی کردند موضع خود را به مخاطبان خود منتقل کنند.

یکی از پایتخت نشینان در واکنش به احتساب برگه های مهر نشده در شمارش آرا می گوید: «باورم بر این است که آرای ما را دزدیده اند. بنظرم تصمیم کمیته انتخابات مبنی بر حساب کردن برگه های مهر نشده یک رسوایی است؛ برگه های «آری» ای که به درخواست حزب حاکم شمارش شده اند. فکر می کنم که کمال قیلیچداراغلو رهبر حزب اپوزیسیون باید استعفا دهد.»

اما یکی دیگر از ساکنان آنکارا نظرمتفاوتی دارد. او می گوید: «نمی دانم سیستم جدید حکومت چه چیز تازه ای با خود دارد ولی خوشحالم برای اینکه فردی که طرفدارش بودم حالا تبدیل به یک رییس جمهور با قدرت اجرایی می شود و راضی هستم و امیدوار به اینکه نظام جدید بهتر باشد.»

قرار است سازمان امنیت و همکاری اروپا بعد از ظهر امروز درباره نتایج این همه پرسی موضع گیری کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امیدواری مخالفان خارج نشین دولت اردوغان به مقاومت خیابانی

واکنش مردم استانبول به نتیجه همه پرسی تغییر قانون اساسی

اردوغان پیروزی خود را در همه پرسی تغییر قانون اساسی اعلام کرد