امام جمعه تهران حمله آمریکا به پایگاه هوایی در سوریه را محکوم کرد

امام جمعه تهران حمله آمریکا به پایگاه هوایی در سوریه را محکوم کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حمله موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه واکنش هایی را در خاورمیانه به همراه داشت.

آگهی

حمله موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه واکنش هایی را در خاورمیانه به همراه داشت.
در ایران شماری از مقام ها این حمله را محکوم کرده اند، از جمله آیت الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران. او روز جمعه در خطبه های نماز کمک های تسلیحاتی به تروریست ها را محکوم کرد و آمریکا را دیوانه خطاب کرد و گفت: «به دروغ می گویند که سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده در حالیکه خودشان به تروریست ها سلاح شیمیایی داده اند. وقیحانه در مقابل دنیا می ایستند و دروغ می گویند.»

یک شهروند تهرانی هم ضمن ابراز تاثر خود از حمله به سوریه گفت: «چون آمریکا عرضه ندارد به کشورهایی چون ایران و کره شمالی حمله کند دولت های چون سوریه را که پنج سال درگیر جنگ اند هدف قرار می دهد و مظلوم کشی می کند.»

در بغداد نیز حاکم زامیلی، رئیس کمیته دفاع و امنیت عراق و از حامیان مقتدا صدر گفت: «این اقدام داعش را نسبت به حکومت سوریه در موضع قوی تری قرار می دهد و موجب تقویت تروریسم خواهد شد.»

این حمله انتقاد شهروندان قاهره را نیز به دنبال داشت. یکی از آنها گفت: «اهداف آمریکایی ها اشغال کشور و کنترل منابع آن است. هدف آنها بهره برداری از مردم سوریه در راستای منافع آمریکایی هاست.»

یکی دیگر از ساکنان قاهره هم افزود: «هدف آمریکا از این حمله تقویت منافعش در منطقه است و نه کمک به مردم سوریه. همه اینها حاکی از نارضایتی غرب و آمریکا از بشار اسد است.»

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز در قاهره در این باره گفت: «برای بسیاری از شهروندان عرب و مسلمانان سیاست جدید دونالد ترامپ تجزیه سوریه به مناطق مختلف است تا قدرتهای بزرگ به بهانه نجات جان انسان ها به منافع خودشان برسند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساعات پرالتهاب برای ایران و خاورمیانه؛ از گزارش حمله «قریب الوقوع» تا لغو برخی پروازهای تهران

تبعات انقلابی، اقتصادی و صبر استراتژیک جنگ با اسرائیل؛ رویارویی که جزو دکترین امنیتی ایران نیست

شاخص صلح جهانی؛ ایرانی‌ها تا چه حد در مقایسه با دیگر کشورها در امنیت و آرامش هستند؟