جاری شدن سیل بر اثر عبور توفان «دبی» جان دو نفر را در استرالیا گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جاری شدن سیل بر اثر عبور توفان «دبی» جان دو نفر را در استرالیا گرفت

جاری شدن سیل در دو ایالت شرقی استرالیا علاوه بر به جا گذاشتن دو کشته دهها هزار نفر را مجبور به ترک محل سکونت خود کرد.

هزار کیلومتر از ساحل شرقی ایالت های کوئینزلند و نیو ساوت ولز به دلیل بارش شدید باران و طغیان آب رودخانه ها تحت تاثیر عبور توفان دریایی دبی قرار گرفته اند.

یکی از ساکنان شهر لیسمور می گوید: «باورکردنی نیست. به چراغ های راهنمایی رانندگی نگاه کنید، تقریبا کامل زیر آب هستند. علایم راهنمایی رانندگی و خانه ها را ببینید! مجبور شدند همه را تخلیه کنند.»

تخمین زده می شود، جاری شدن سیل بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را از دسترسی به جریان برق (الکتریسیته) محروم کرده است. علاوه بر این تعدادی از جاده ها و پل های ساحل شرقی استرالیا تخریب شده اند.

مارک اسمتراست، کمیسر نیروهای خدمات اضطراری ایالت نیو ساوت ولز می گوید: «طی ۲۴ ساعت گذشته تلاش زیادی شده است تا افراد را از مسیر سیلاب ها نجات دهیم و از سلامتی شان اطمینان حاصل کنیم. اکنون ما در موقعیتی هستیم که بر روی افراد منزوی و تنها تمرکز کرده ایم تا اطمینان پیدا کنیم به آب آشامیدنی و خوراک کافی دسترسی دارند. انتظار داریم از روز دوشنبه در موقعیت بازسازی مناطق آسیب دیده قرار گیریم.»

هرچند شرکت های بیمه هنوز تخمینی از میزان خسارات به بار آمده ارائه نکرده اند اما تخمین زده می شود که توفان دبی با تحت تاثیر قرار دادن اقتصاد استرالیا میزان رشد اقتصادی این کشور را در سه ماهه اول سال جاری به زیر دو درصد برساند.