جایزۀ یک میلیون دلاری آموزگار برتر سال به معلمی از کانادا رسید

جایزۀ یک میلیون دلاری آموزگار برتر سال به معلمی از کانادا رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مراسم معلم برتر جهان روز گذشته در دوبی برگزار شد و جایزۀ یک میلیون دلاری معلم برتر امسال به آموزگاری از شمال کانادا رسید.

آگهی

مراسم معلم برتر جهان روز گذشته در دوبی برگزار شد و جایزۀ یک میلیون دلاری معلم برتر امسال به آموزگاری از شمال کانادا رسید. مگی مک دانل، آموزگاری که از شش سال پیش به کودکان قبیله ای از بومیان شمال کانادا درس می دهد امسال این جایزه را از آن خود کرد.

این معلم طی این شش سال به کمک دخترانی که در سنین کم باردار می شوند شتافته و همچنین برای جلوگیری از خودکشی پسران نوجوان تلاش بسیاری کرده است. وی در بارۀ انتخاب خود به این عنوان می گوید : «آرزوی من این است که بتوانم با دانش آموزانم برای ایجاد یک محیط باثبات و دوستانه کار کنم و به جوانان اینجا کمک کنم که بتوانند با خیلی از سنت ها و فرهنگ هایشان ارتباط برقرار کنند. مشتاقانه منتظر دیدن اعضای شورای بنیاد وارکی و بهره مندی از توصیه های آنها برای بهتر شدن کارهای بعدی هستم.»

به گفتۀ خبرنگار یورونیوز که در مراسم اهدای جایزۀ معلم برتر سال حضور داشت، در کنار این مراسم، کارگاههای آموزشی با حضور آموزگاران و دانش آموزان برگزار شد.

امسال نیز همانند سالهای قبل، ۱۰ معلم از سراسر جهان نامزد دریافت جایزۀ بهترین معلم بودند.

آراتی سوراج، یک دانشجو که در این مراسم حضور داشت، به خبرنگار یورونیوز می گوید: «این ۱۰ معلمی که برای جایزۀ آموزگار برتر نامزد شده بودند همگی از روش های خارج از معمول استفاده می کنند. آنها راههایی را برای آموزش خارج از چهارچوب های مرسوم کلاس درس به اجرا گذاشته اند و با دانش آموزان سخن می گویند، در کنار آنها می مانند و از راه تعامل به آنها درس می دهند.»

تعدادی از قربانیان خشونت های بوکوحرام در برخی از کشورهای آفریقا بویژه نیجریه نیز در نشست هایی که در حاشیۀ این مراسم برگزار شده بود حضور یافته و به سخنرانی پرداختند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برنده جایزه «یک میلیون دلاری» بهترین معلم دنیا اعلام شد

دولت فدرال کانادا متعهد به اجرای «برنامه تغذیه ملی» در مدارس سراسر کشور شد

بزرگترین کوه یخ جهان از قطب جنوب در «مسیر نابودی» در حال حرکت است