Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برنده جایزه «یک میلیون دلاری» بهترین معلم دنیا اعلام شد

برنده جایزه «یک میلیون دلاری» بهترین معلم دنیا اعلام شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آندریا زافیراکو قادر است به ۳۵ زبان صحبت کند و همین امر سبب شده تا بتواند با والدین کودکان مهاجری که در مدرسه او درس می‌خوانند ارتباط برقرار کند. وی سیستم آموزشی خاصی را به کار می‌برد که براساس توانایی‌های هر فرد طراحی شده است.

آگهی

چهارمین مراسم معلم برتر جهان روز گذشته در دوبی برگزار شد و جایز یک میلیون دلاری معلم برتر امسال از سوی موسس بنیاد وارکی به آندریا زافیراکو، آموزگاری از بریتانیا رسید.

بنیاد وارکی یک موسسه خیریه جهانی است که توسط سانی وارکی، تاجر و کارآفرین هندی تبار ساکن دوبی، پایه‌گذاری شده و بر بهبود استانداردهای آموزش برای کودکان فقیر متمرکز است. بنیاد وارکی در تلاش است با آموزش ده‌ها هزار معلم و مدرس در کشورهای در حال توسعه و ارائه امکانات آموزشی مختلف به توسعه سیاست‌های آموزشی در سراسر جهان کمک کند.

بنیاد وارکی از سال ۲۰۱۴ میلادی برنامه‌ای تحت عنوان جایزه معلم سالانه پایه‌ریزی کرده است که در طی آن هرساله معلمان از سراسر جهان با یکدیگر به رقابت پرداخته و یک جایزه یک میلیون دلاری به یک معلم پیشرو و تاثیرگذار اهدا می‌شود.

امسال ۳۰ هزار نفر برای دریافت عنوان بهترین معلم سال نامزد شدند که از میان آنها ۱۰ نفر به مرحله نهایی رسیدند. در جریان این مراسم، محمد بن راشد آل مکتوم، امیر دوبی و سانی وارکی، موسس بنیاد وارکی این جایزه را به برنده تقدیم کردند.

در مراسم اهدا جایزه، ۴۰۰۰ کودک از سراسر جهان از طریق پیام ویدیویی ویژه گرد آمدند که یکی از گردهم‌آیی‌های بزرگ در این زمینه محسوب می‌شود.

لوئیس همیلتون، قهرمان چهار دوره مسابقات فرمول یک جهان با یک خودرو مرسدس بنز جی‌تی‎سی و با همراهی سه ماشین پلیس دوبی در مراسم اهدا جایزه حضور یافت.

خانم زافیراکو که اصالتا یونانی است در یک مصاحبه اختصاصی به یورونیوز گفته است که خود را مادر ۱۴۰۰ دانش‌آموز می‌داند. وی در برنت، یکی از فقیرترین محله‌های شمال لندن تدریس می‌کند؛ جایی که کودکان در خانواده‌هایی پرجمعیت و فقیر زندگی می‌کنند.

آندریا زافیراکو قادر است به ۳۵ زبان صحبت کند و همین امر سبب شده تا بتواند با والدین کودکان مهاجری که در مدرسه او درس می‌خوانند ارتباط برقرار کند.

برنده امسال این مسابقات در دوران تدریس خود دریافته بود که یک سیستم آموزشی واحد برای همه دانش‌آموزان مناسب نیست و به همین علت وی به طراحی یک سیستم آموزش از پایه پرداخته است.

از دید وی مدارس باید در پی آن باشند تا دانش‌آموزان را برای مشاغل آینده‌شان آماده کنند. و اگر مدارس سیستم آموزشی را بر طبق توانایی‌های هر فرد طراحی کنند، این امر امکان‌پذیر خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جایزۀ یک میلیون دلاری آموزگار برتر سال به معلمی از کانادا رسید

تلاش برای از سرگیری همه پروازها در فرودگاه دوبی؛ چرا امارات برای بارندگی‌های شدید آماده نبود؟

سیلابی بی‌سابقه در کشور بیابانی امارات عربی متحده؛ اختلال در پروازهای فرودگاه دبی