Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کودکان، بزرگترین قربانی شش سال درگیری و جنگ در سوریه

کودکان، بزرگترین قربانی شش سال درگیری و جنگ در سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سال ۲۰۱۶ بدترین سال برای کودکان سوری بود. دستکم ۶۵۲ کودک در این کشور کشته شدند، ۸۵۰ کودک در سال ۲۰۱۶ در جنگ و درگیری شرکت داده شدند که این تعداد نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. ازدواج زودهنگام و ب

آگهی

شش سال از آغاز قیام مردم سوریه علیه رژیم بشار اسد و آغاز درگیریها در این کشور می گذرد. درگیری ای که کشورهای منطقه، اروپا، روسیه و آمریکا در آن شرکت یافتند و به تلخ ترین فاجعه انسانی سالهای اخیر تبدیل شد.

جنگ سوریه تا کنون جان نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر را گرفته و آوارگان بی شماری را موجب شده است.

امروز نیمی از جمعیت ۲۲ میلیونی سوریه خانه های خود را ترک کرده اند و بیش از ۱۳ میلیون نفر نیاز به کمکهای فوری دارند.

شمار آوارگان داخلی در سوریه به بیش از شش میلیون نفر رسیده است و نزدیک به پنج میلیون آواره سوری به کشورهای همسایه پناه برده اند. ترکیه میزبان بیش از دو میلیون و هفتصد هزار پناهجوی این کشور بوده است. یک میلیون نفر به لبنان و حدود ۶۵۰ هزار نفر به اردن پناه برده اند.

علاوه بر این بیش از ۸۸۴ هزار پناهجوی سوری از آوریل ۲۰۱۱ تا اکتبر ۲۰۱۶ در کشورهای اروپایی درخواست پناهندگی کرده اند.

سه چهارم از تعداد پناهجویان سوری را زنان و کودکان تشکیل می دهند. گرچه همه مردم توانایی فرار کردن از مناطق درگیری را نداشته اند اما ماندن در سوریه نیز بخصوص برای کودکان بسیار پرخطر است.

سال ۲۰۱۶ بدترین سال برای کودکان سوری بود. دستکم ۶۵۲ کودک در این سال در سوریه کشته شدند که این تعداد ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

Killing & maiming of Syrian children highest on record in 2016. Read our report on 6 years of #ChildrenUnderAttack: https://t.co/Mn0p9qQBQapic.twitter.com/ltmRVz5Hq2

— UNICEF (@UNICEF) March 13, 2017

تعداد ۸۵۰ کودک در سال ۲۰۱۶ در جنگ و درگیری شرکت داده شدند که این تعداد نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

بسیاری از کودکان از بیماریهایی جان می دهند که قابل درمان هستند اما پزشک، تجهیزات پزشکی یا داروی های مناسب در دسترس نیستند. تنها سال گذشته ۳۳۸ بیمارستان هدف حمله قرار گرفته و ویران شدند.

ازدواج زودهنگام و به کار گماشتن کودکان برای کمک به وضعیت خانواده از جمله آسیب ها ی متداول برای کودکان در مدت شش سال درگیری در سوریه بوده است.

“I don't know how to read or write. I only know how to draw the sky, the sea & the sun” Fares, 6, from Syria #ChildrenUnderAttackpic.twitter.com/P8lilWs8Q0

— UNICEF (@UNICEF) March 14, 2017

تقریبا یک میلیون نفر در مناطق تحت محاصره در سوریه بدون هیچگونه امدادرسانی پزشکی وکمکهای غذایی به دام افتاده اند و طرفین درگیر از آنها به عنوان سلاح مبارزه یا سپر انسانی استفاده می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوله‌های آبی مقابل سازمان ملل، یادمانی از مرگ و میر کودکان در جنگ‌

چشم از دست رفته کودک سوری؛ نماد دفاع از غیرنظامیان سوریه

روایت قربانیان سوری شکنجه در مقابل دوربین یورونیوز