Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کوله‌های آبی مقابل سازمان ملل، یادمانی از مرگ و میر کودکان در جنگ‌

تصویر از وبسایت یونیسف @UNICEF
تصویر از وبسایت یونیسف @UNICEF
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

۳۷۵۸ کوله‌پشتی مدرسه توسط صندوق کودکان ملل متحد، یونیسف برای نشان دادن عمق فاجعه مرگ و میر کودکان در اثر جنگ‌ها و درگیری‌ها در مقابل مقر سازمان ملل متحد در نیویورک چیده شده است. این چیدمان تلنگری است برای افکار عمومی و نمادی است از آنچه جنگ‌‌ بر سر کودکان جهان آورده است.

آگهی

اینجا مقر سازمان ملل متحد در نیویورک است و این کوله‌پشتی‌های آبی نمادی از کودکانی است که در جنگ و درگیری جان خود را از دست داده‌اند.

این اجرای هنری از دهم سپتامبر مقابل مقر سازمان ملل در نیویورک دایر خواهد بود.

چیدمان کوله‌ پشتی‌ها به شکلی است که از دور نمایی از یک قبرستان را به ذهن متبادر می‌کند، گورستان کوله‌‌ها، گورستان مرگ آرزوها و امیدها.

۳۷۵۸ کوله‌پشتی مدرسه توسط صندوق کودکان ملل متحد، یونیسف برای نشان دادن عمق فاجعه مرگ و میر کودکان در اثر جنگ‌ها و درگیری‌ها در مقابل مقر سازمان ملل متحد در نیویورک چیده شده است.

حساب اینستاگرام یونیسف ایران درباره این تصویر نوشت: «هر کدام از این کوله پشتی ها نشانگر از دست رفتن بی‌رحمانه جان یک کودک در درگیری‌های سال گذشته است. کوله پشتی‌های یونیسف همواره سمبل امید و کودکی کردن بوده اند.»

یونیسف می‌افزاید که این ارقام تنها آمار تائید شده توسط سازمان‌ها و دولت‌هاست و رقم واقعی مرگ‌و میر کودکان در درگیری‌ها بسیار بیشتر است.

تبعات جنگ و درگیری‌های نظامی در کشورهایی همچون افغانستان، سومالی، سودان جنوبی، سوریه و یمن گریبانگیر کودکان می‌شود.

مرگ ۱۲ هزار کودک در مناطق درگیر جنگ

هانریتا فور، مدیر اجرایی یونیسف می‌گوید: «دو هفته دیگر، رهبران جهان با حضور در مجمع عمومی سازمان ملل سی‌امین سالگرد تصویب پیمان نامه حقوق کودک را گرامی می‌دارند. اثر چینش کوله پشتی‌ها باید برای آنها تلنگری [از شرایط موجود] باشد.»

به گفته مدیر اجرایی صندوق کودکان ملل متحد «استفاده وسیع از سلاح‌های انفجاری نظیر مین‌های زمینی، بمباران‌ها، خمپاره، حملات موشکی، مهمات خوشه‌ای و توپخانه عامل اصلی مرگ‌ومیر کودکان در درگیری‌های نظامی است.» 

او همچنین با تاکید بر حق کودکان برای آموزش و تلاش یونیسف برای فراهم آمدن زمینه تحصیل کودکان در مناطق درگیر افزود: «دستاورد قابل توجه سی سال گذشته برای کودکان نشان داده که در صورت اولویت دادن به کودک در تصمیم‌های کلان کشورها می‌توان چه کارهایی در مسیر تغییر و بهبود وضعیت انجام داد.»

بر اساس گزارش سالانه دبیرکل سازمان ملل متحد درباره درگیری‌ها و وضعیت کودکان، در سال گذشته میلادی ۱۲ هزار کودک در مناطق درگیر کشته یا مجروح شدند که بالاترین رقم از زمان آغاز نظارت سازمان ملل بر موضوع تاثیرات جنگ بر کودکان است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کودکان نخستین قربانیان جنگ؛۱۷۰ هزار کودک زیر ۵ سال هر سال کشته می شوند

کودکان، بزرگترین قربانی شش سال درگیری و جنگ در سوریه

ایالات متحده و ژاپن خواستار پای کارآمدن «همه کشورها» برای ممنوعیت توسعه سلاح‌های هسته‌ای در فضا شدند