Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای خواستار افزایش تحریم‌ها علیه ایران و تروریست ‌خواندن سپاه شد

نمایی از پارلمان اروپا
نمایی از پارلمان اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پارلمان اروپا روز پنج‌شنبه ۲۵ آوریل با تصویب قطعنامه‌ای علیه ایران، حمله پهپادی و موشکی بی‌سابقه این کشور به اسرائیل در اوایل ماه جاری میلادی را محکوم کرد و خواستار اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران شد.

آگهی

این قطعنامه که با اکثریت آرا یعنی ۳۵۷ موافق و ۲۰ مخالف به تصویب رسیده بر تقاضای پیشین پارلمان اروپا برای قرار دادن نام سپاه پاسداران ایران در فهرست سازمان‌های تروریستی شناخته‌شده اتحادیه اروپا تأکید کرده است.

پارلمان اروپا در قطعنامه خود با تأکید بر ضرورت تأمین امنیت اسرائیل و شهروندان این کشور، حملات انجام شده توسط حزب‌الله لبنان و حوثی‌های یمن را پیش و حین حمله ایران به اسرائیل محکوم کرده است.

نمایندگان پارلمان اروپا با ابراز نگرانی از تشدید تنش در منطقه، خواستار اضافه شدن کل حزب‌الله لبنان به فهرست سازمان‌های تروریستی شناخته‌شده اتحادیه اروپا شدند.

پارلمان اروپا در حالی که در این قطعنامه از همه طرف‌های درگیر خواسته تا از هرگونه تنش بیشتر اجتناب کنند و حداکثر خویشتنداری را از خود نشان دهند، نگرانی خود را از نقش ایران در «بی‌ثبات‌سازی» خاورمیانه از طریق «شبکه‌ای از عوامل غیردولتی» بیان کرده است.

این نهاد اروپایی در این قطعنامه با استقبال از «تحریم تأمین و تولید پهپادها و موشک‌های بدون سرنشین ایران جهت ارسال به روسیه و منطقه خاورمیانه» که توسط اتحادیه اروپا وضع شده است، خواستار گسترش رژیم تحریم‌های فعلی علیه ایران شدند.

پارلمان اروپا در این قطعنامه، حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق در تاریخ اول آوریل را که به اسرائیل نسبت داده می‌شود، مورد انتقاد قرار داده است. این قطعنامه همزمان بر اهمیت اصل «مصونیت اماکن دیپلماتیک و کنسولی» تأکید کرده است که باید در همه حال مورد احترام باشد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نمایندگان پارلمان اروپا در این قطعنامه بر ضرورت مقابله اتحادیه اروپا با «گروگان‌گیری» شهروندان غربی و دو تابعیتی به‌دست نهادهای امنیتی ایران تأکید کردند.

این نهاد اروپایی در این قطعنامه همچنین تأکید کرده است که تهران باید به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای ایران عمل کند و به مسائل باقیمانده و مرتبط بپردازند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه؛ نفتکش‌ها و کشتی‌های حامل تسلیحات هدف گرفته می‌شوند

پارلمان اروپا در حمایت از اویغورها به حذف کالاهای چینی حاصل کار اجباری در بازار رای داد

آمریکا دو شرکت و چهار فرد ایرانی مرتبط با سپاه را به اتهام «فعالیت‌های سایبری» تحریم کرد