انتخابات پارلمانی هلند زیر سایه افزایش محبوبیت راستگرایان افراطی

انتخابات پارلمانی هلند زیر سایه افزایش محبوبیت راستگرایان افراطی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخابات پارلمانی هلند روز چهارشنبه با رقابت جدی بین دو حزب «مردم برای آزادی و دموکراسی» به رهبری مارک روته، نخست وزیر از جناح راست میانه و «حزب آزادی» به رهبری خیرت ویلدرز، سیاستمدار راست افراطی آغاز

آگهی

انتخابات پارلمانی هلند روز چهارشنبه با رقابت جدی بین دو حزب «مردم برای آزادی و دموکراسی» به رهبری مارک روته، نخست وزیر از جناح راست میانه و «حزب آزادی» به رهبری خیرت ویلدرز، سیاستمدار راست افراطی آغاز شد. مهاجرت و اسلام از موضوعات محوری این دوره از انتخابات هلند می باشد.

خیرت ویلدرز در پاسخ به این سوال که مبارزات انتخاباتی اش بر ترس و تعصب بنا شده است گفت: «من معتقدم که ما از حمایت وسیع مردم هلند که هیچ میانه ای با ترس و تعصب ندارند، برخورداریم. اگر آنگونه بودیم، آرایمان ناچیز می بود اما آنچه اکنون داریم، بسیار بیشتر است. امروز امید داریم مردم عادی که می خواهند مملکتمان را بازپس بگیرند و حق حاکمیت ملی مان را بازگردانند، به ما رای بدهند.»

ویلدرز وعده داده که در صورت پیروزی هلند را از اتحادیه اروپا خارج، همه مساجد را تعطیل و قرآن را در هلند ممنوع کند.

بر اساس نظرسنجی ها مارک روته نخست وزیر کنونی هلند تنها اندکی از خیرت ویلدرز جلوتر است.

مارک روته که جناح راست میانه را در این انتخابات نمایندگی می کند هنگام رای دادن با اشاره به رقیب خود و درباره روشهای پوپولیستی سیاستمداران گفت: «واقعیت اینجاست که سیاستمداران، به جای حل مسایل، آنها را بزرگ می کنند. روشهای غلط پوپولیستی (عوامفریبانه) حلال مشکلات واقعی مردم نیست. به جای حل آنها، مشکلات را بزرگتر می کند.»

انتخابات هلند نخستین مورد از انتخابات سه گانه مهم اروپا در سال جاری است که انتظار می رود افزایش حمایت از احزاب افراطی راست گرا و ضد پناهجویان را در آنها شاهد باشیم. فرانسه در ماه آوریل و آلمان در پاییز آینده انتخابات سرنوشت سازی خواهند داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خیرت ویلدرز سیاستمدار راستگرای هلند؛ انزوا طلب یا منزوی؟

کارنامه سیاسی مارک روته نخست وزیر و نامزد پیشتاز انتخابات هلند

آنچه درباره انتخابات پارلمانی هلند می توان دانست