Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مناظره رهبران دو حزب پیشتاز در نظرسنجی های انتخابات پارلمانی هلند

مناظره رهبران دو حزب پیشتاز در نظرسنجی های انتخابات پارلمانی هلند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در آستانه انتخابات پارلمانی روز چهارشنبه در هلند، رهبران دو حزب پیشتاز در نظرسنجی ها دوشنبه شب در یک مناظره تلویزیونی شرکت کردند.

آگهی

در آستانه انتخابات پارلمانی روز چهارشنبه در هلند، رهبران دو حزب پیشتاز در نظرسنجی ها دوشنبه شب در یک مناظره تلویزیونی شرکت کردند.

کنترل مرزها، مهاجران و خروج احتمالی هلند از اتحادیه اروپا (نکسیت) از جمله موضوعات مورد اختلاف بین مارک روته، رهبر حزب محافظه کار «مردم برای آزادی و دموکراسی» و خیرت ویلدرس، رهبر حزب راست افراطی «برای آزادی» در این مناظره بود.

مارک روته، نخست وزیر کنونی هلند می گوید: «شما هوادار نکسیت هستید. می خواهید هلند از اتحادیه اروپا خارج شود. می دانید که این امر یک میلیون و پانصد هزار شغل را نابود می کند. این به معنای اغتشاش برای هلند است. در بریتانیا نیز اکنون به دلیل برکسیت اغتشاش پیش آمده است. شما می خواهید هلند را هم به ورطه اغتشاش بکشانید. این کار را نکنید. صادقانه امیدوارم که شما بزرگترین حزب پارلمان نشوید و دولت تشکیل ندهید. زیرا در این صورت نبرد سنگینی خواهیم داشت. این کار را انجام ندهید. این بدترین خبری است که هلند اکنون می تواند دریافت کند.»

در مقابل خیرت ویلدرس، رهبر حزب «برای آزادی» هلند اظهار داشت: «نکسیت بهترین اتفاقی است که می تواند برای ما بیفتد. بار دیگر ارباب کشور خودمان خواهیم شد. بار دیگر کلید در اصلی کشور را خواهیم داشت. چه تعداد از مردم از اینکه کلید در اصلی خانه خودشان را نداشته باشند و نتوانند دربیابند کدام مهمان وارد می شود و چه کسی وارد نمی شود، نارحت می شوند؟ آقای روته ما این مسئله را توسط موسسه ای که جوایزی دریافت کرده است، به دقت محاسبه کرده ایم: نتیجه اش این است که اقتصاد رشد خواهد کرد، قدرت خرید بیشتری خواهیم داشت و مشاغل بیشتری پدید خواهد آمد.»

خیرت ویلدرس وعده داده است که با ممنوع کردن فروش قرآن، تعطیلی مساجد و جلوگیری از ورود مهاجران مسلمان از هلند «اسلام زدایی» کند.

حزب «برای آزادی» حتی در صورت کسب بیشترین کرسی های پارلمان، با توجه به اکثریت نسبی خود و مخالفت سایر احزاب با ائتلاف با این حزب قادر به تشکیل دولت نخواهد بود.

بنا به نتیجه نظرسنجی های انجام شده حدود ۶۰ درصد رای دهندگان هلندی هنوز در مورد انتخاب خود در رای گیری روز چهارشنبه تصمیم نگرفته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خیرت ویلدرز سیاستمدار راستگرای هلند؛ انزوا طلب یا منزوی؟

کارنامه سیاسی مارک روته نخست وزیر و نامزد پیشتاز انتخابات هلند

آنچه درباره انتخابات پارلمانی هلند می توان دانست