حملات طالبان درغرب و شرق کابل ۱۶ کشته و دهها زخمی بر جای گذاشت

حملات طالبان درغرب و شرق کابل ۱۶ کشته و دهها زخمی بر جای گذاشت
نگارش از Euronews

مهاجمان انتحاری منسوب به طالبان روز چهارشنبه دو مرکز امنیتی در کابل پایتخت افغانستان را مورد هدف قرار دادند که در جریان آن دست کم ۱۶ نفر کشته و ۳۸ نفر زخمی شدند.

مهاجمان انتحاری منسوب به طالبان روز چهارشنبه دو مرکز امنیتی در کابل پایتخت افغانستان را مورد هدف قرار دادند که در جریان آن دست کم ۱۶ نفر کشته و ۳۸ نفر زخمی شدند. دو نفر از کشته شدگان، مهاجمان این حملات بوده اند.

مهاجمان در نخستین حمله خودروی خود را در برابر یک پست پلیس در غرب کابل منفجر کردند و همزمان تیراندازی میان نیروهای پلیس و مهاجمان گزارش شده است. گفته شده یکی از مهاجمان وارد ساختمان شده بود که سرانجام توسط پلیس کشته شد.

حمله دوم که ۵ دقیقه بعد از حمله اول در شرق کابل رخ داد یک مرکز امنیتی را هدف قرار داده است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان با پذیرش مسئولیت این حملات مدعی شد که این حملات تلفات زیادی در پی داشته است ادعایی که سخنگوی وزارت داخله افغانستان رد کرده است.

حمید الله خان از شاهدان می گوید: «سی دقیقه پیش انفجار شد و آمبولانس ها آمدند و تا حال جنگ جریان دارد و نمی فهمیم که خسارتش چه اندازه است و شما خودتان می توانید ببینید خسارات چه اندازه است.»

نیروهای آمریکایی در افغانستان خواستار افزایش چند هزار نفری سربازان آمریکایی در افغانستان برای مقابله با حملات طالبان و خارج کردن مناطق تحت کنترل طالبان از دست این گروه شده اند.

پنتاگون اعلام کرده است که در فصل بهار ۳۰۰ نیرو برای کمک به نیروهای دولتی و حمایت از نیروهای ناتو در هلمند افغانستان مستقر خواهد کرد.

بر اساس برآوردهای آمریکا، نیروهای دولتی افغانستان تنها ۶۰ درصد کشور را در کنترل خود دارند با این حال بیشتر مراکز استانهای اصلی کشور در دست نیروهای دولتی است.

مطالب مرتبط