Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بوداپست رسما از نامزدی برای میزبانی المپیک کنار کشید

بوداپست رسما از نامزدی برای میزبانی المپیک کنار کشید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی فشار احزاب مخالف دولت مجارستان و جنبش های اعتراضی در این کشور، شورای شهر بوداپست به طور رسمی کناره گیری از نامزدی پایتخت برای میزبانی از بازیهای المپیک ۲۰۲۴ را تصویب…

آگهی

در پی فشار احزاب مخالف دولت مجارستان و جنبش های اعتراضی در این کشور، شورای شهر بوداپست به طور رسمی کناره گیری از نامزدی پایتخت برای میزبانی از بازیهای المپیک ۲۰۲۴ را تصویب کرد.

نمایندگان شورای شهر بوداپست روز چهارشنبه با ۲۲ رای موافق در برابر ۶ رای مخالف، نامزدی این شهر را رسما پس گرفتند.

این تصمیم چهارشنبه هفته گذشته برای نخستین بار پس از نشست سه جانبه میان ویکتور اروبان، نخست وزیر مجارستان با شهردار بوداپست و رئیس کمیته المپیک این کشور اعلام شده بود.

معترضان به میزبانی بوداپست از بازیهای المپیک نبود زیرساخت های لازم و شرایط بد اقتصادی را مهمترین دلایل مخالفت خود اعلام کرده بودند. این در حالیست که بوداپست برای این میزبانی نیاز به سرمایه گذاری ویژه ای به ارزش ۲.۴ میلیارد یورو داشت.

جنبش اعتراضی ممنتوم با شعار نولیمپیا NOlimpia اوسط ماه فوریه با جمع آوری بیش از ۲۶۰ هزار امضا در بوداپست خواهان برگزاری همه پرسی جهت مخالفت با نامزدی این شهر شده بود.

با انصراف بوداپست، میزبان نهایی بازیهای المپیک ۲۰۲۴ روز سیزدهم سپتامبر آینده از میان شهرهای پاریس و لس آنجلس انتخاب خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ مسابقات جهانی بوداپست با قهرمانی ژاپن در بخش تیمی به پایان رسید

جودو؛ ژاپن طلای سنگین‌ترین وزن‌های مسابقات جهانی را به خانه برد

جودو؛ فونسکا با دفاع از عنوان قهرمانی به سکوی نخست جهان بازگشت