Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جودو؛ ژاپن طلای سنگین‌ترین وزن‌های مسابقات جهانی را به خانه برد

سارا آشینو قهرمان سنگین وزن جودوی ژاپن
سارا آشینو قهرمان سنگین وزن جودوی ژاپن Copyright International Judo Federation
Copyright International Judo Federation
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سارا آساینا که قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۸ را در کارنامه دارد با آمادگی کامل پا به این مسابقات گذاشته و در طول مبارزات دور مقدماتی نشان داده بود که استحقاق دریافت مدال طلا را دارد.

آگهی

مسابقات جودوی قهرمانی جهان در بخش انفرادی روز شنبه با معرفی برگزیدگان اوزان سنگین در بوداپست به کار خود پایان داد.

بازگشت ژاپن به سکوی نخست ۱۰۰ کیلوگرم

مبارزات وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم برای ژاپنی‌ها که از سال ۲۰۰۳ هیچ قهرمانی در این دسته به جهان معرفی نکرده بودند بسیار خوش یمن بود.

کوکورا کاگرا، جودوکار سنگین وزن ژاپنی اما در بوداپست طلای این وزن را که برای علاقه‌مندان این ورزش در کشورش بسیار ارزشمند است به کلکسیون افتخاراتش اضافه کرد.

کاگرا، تنها جودوکاری که طی یک دهه گذشته موفق شده تدی رینر افسانه‌ای را شکست دهد در مبارزه نهایی سنگین‌ترین وزن بخش مردان تامرلان باشایف روس را پیش رو داشت.

باشایف که طی ماه‌های گذشته به سختی خود را برای این مسابقات آماده کرده بود در نیمه نهایی حریف سرسخت گرجستانی را شکست داده و به فینال راه یافته بود.

برای کاگرا اما یک امتیاز وازاری در مبارزه نهایی وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم کافی بود تا وی و کشورش به عنوان نخست جهانی در این وزن دست پیدا کنند.

جودوکار ژاپنی پس از دریافت مدال طلای خود از دستان نایب رئیس فدراسیون بین‌المللی جودو و رئیس اتحادیه جودوی آفریقا گفت: «سینسئی اینویی در دوره‌های پیشین مسابقات قهرمانی جودو در این وزن نتوانسته بود به مدال طلا دست یابد و من این کار را برای او انجام دادم؛ از این بابت بسیار خوشحالم.»

ژاپن طلای سنگین‌ترین وزن بخش زنان را نیز دریافت کرد

واکابا تامیتا یکی از دو نماینده ژاپن در مبارزات سنگین وزن بخش زنان بود که توانست با غلبه بر حریفان قدرتمند خود به فینال این وزن راه یابد.

او در مبارزه نهایی وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم مقابل سارا آساینا دیگر نماینده کشورش در این وزن قرار گرفت که در نیمه نهایی با برتری مقابل حریفی از کوبا به فینال راه یافته بود.

سارا آساینا که قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۸ را در کارنامه دارد با آمادگی کامل پا به این مسابقات گذاشته و نشان داده بود که به درستی استحقاق دریافت مدال طلا را دارد.

او در مبارزه نهایی توانست به لطف سومین اخطاری که تامیتا از داور دریافت کرد پیروز میدان معرفی شود. لحظه تماشایی این مبارزه جایی بود که آساینا هموطن و حریف مصدم خود را تا بیرون تاتامی همراهی کرد.

سارا آساینا پس از دریافت مدال طلای خود از دستان ژان پی‌یر رافرن،‌ نخست وزیر سابق فرانسه احساسش را اینگونه بیان کرد: «از کسب این پیروزی و به خصوص از اینکه دوباره پچ قرمز قهرمانی جهان را دریافت کردم بسیار خوشحالم.»

مدال برنز دسته به اضافه ۱۰۰کیلوگرم مردان را ورزشکاری از کشور اوکراین تصاحب کرد.

بدین ترتیب مسابقات انفرادی روز شنبه با معرفی دو وزن سنگین به اتمام رسید و این تورنمنت روز یکشنبه با هیجان رقابت‌های تیمی به پایان خواهد رسید.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ آندریا لسکی در زاگرب درخشید تا اسلوونی صاحب طلای گرند پری شود

جودو؛ ستاره فرانسوی جودوی زنان پنجمین مدال جهانی را در بوداپست به گردن انداخت

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن