Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جودو؛ آندریا لسکی در زاگرب درخشید تا اسلوونی صاحب طلای گرند پری شود

 جودو؛ آندریا لسکی در زاگرب درخشید تا اسلوونی صاحب طلای گرند پری شود
Copyright from Euronews video
Copyright from Euronews video
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

لسکی که در مسابقات قهرمانی جهان در بوداپست به مدال نقره بسنده کرده بود این‌‌ بار با آمادگی کامل به کرواسی آمده بود تا سکوی نخست رقابت‌های وزن منهای ۶۳ کیلوگرم را از آن خود کند.

آگهی

مسابقات جودو جایزه بزرگ زاگرب برای آندریا لسکی، جودوکار زن اسلوونیایی سکوی پرتاب دوباره به سوی قهرمانی بود.

بهترین جودوکار زن

لسکی که در مسابقات قهرمانی جهان در بوداپست به مدال نقره بسنده کرده بود این‌‌ بار با آمادگی کامل به کرواسی آمد تا سکوی نخست رقابت‌های وزن منهای ۶۳ کیلوگرم را از آن خود کند.

او ضمن کسب مدال طلا در این وزن عنوان بهترین ورزشکار زن روز دوم تورنمنت را نیز به خود اختصاص داد.

جودوکار اسلوونیایی که با خونسردی و اقتدار کامل حریفان را پشت در دور مقدماتی پشت سر گذاشته بود در مبارزه نهایی مقابل فن دن برگ، حریفی از هلند قرار گرفت.

آندریا لسکی در فینال موفق شد با حمله ای جسورانه در دقایق پایانی یک امتیاز پیروزی بخش وازاری از حریف بگیرد و آنرا تا پایان حفظ کند.

لسکی پس از دریافت مدال طلای خود از دستان ولادیمیر بارتا، مدیر ارشد ورزشیِ فدراسیون جهانی جودو در باره رمز داشتن آرامش و خونسردی ویژه در مبارزات گفت: «امروز یک ترانه بسیار زیبا در حال پخش بود و من کمی رقصیدم و با همین آرام شدم. در کل من همیشه سعی دارم از فشار و استرس دوری کنم و این خیلی جواب می‌دهد.»

بهترین جودوکار مرد

عنوان بهترین ورزشکار مرد روز دوم تورنمنت به تاتو گریگالاشویلی از گرجستان رسید. جودوکار گرجستانی در کلیه مبارزات دور مقدماتی با امتیاز ایپون مقابل حریفان به برتری رسید.

او با نمایشی درخشان قدرت بالا و سرعت اجرای فن را که ویژگی جودوکاران گرجستانی است بار دیگر به نمایش گذاشت.

گریگالاشویلی در فینال مبارزات وزن منهای ۸۱ کیلوگرم حریفی سرسخت از برزیل را با امتیاز وازاری شکست داد و بر سکوی نخست ایستاد.

او پس از دریافت مدال طلای خود از دستان مدیر ارشد کمیته داوران فدراسیون جهانی جودو گفت: «این دومین مدال من در مسابقات گرند پری است؛ بنابر این با ارزش دریافت مدال طلا در این رقابت‌‌ها بیگانه نیستم. من فقط وقتی خیلی خوشحالم که روی با ایستادن روی سکو به سرود ملی کشورم گوش دهم؛ این یک احساس فوق‌العاده است.»

دومین طلای اسلوونی

تیم اسلوونی در دومین روز تورنمنت با درخشش نماینده خود در مبارزات وزن منهای ۷۰ کیلوگرم زنان به یک طلای دیگر دست یافت.

آنکا پوگاشنیک در فینال مبارزات این وزن حریفی از ایتالیا را شکست داد تا پس از چهار سال صاحب نخستین مدال طلای مسابقات جایزه بزرگ شود.

نخستین مدال تیم آذربایجان

هدایت حیدراف، جودوکار آذربایجانی در فینال مبارزات وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مردان موفق شد با امتیاز ایپون حریفی از مولداوی را از پیش رو بردارد تا بدین ترتیب خود و کشورش را صاحب مدال طلا کند.

جودوکاران کشور میزبان برغم نمایش قابل قبول در روز دوم تورنمنت و اجرای فنون زیبا اما موفق نشدند به مبارزه مراحل نهایی راه یابند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ ژاپنی‌ها هفت طلا از گرند اسلم پاریس به خانه بردند

جودو؛ ژاپن طلای سنگین‌ترین وزن‌های مسابقات جهانی را به خانه برد

کرملین ادعای حضور بدل پوتین در انظار عمومی را«حقه اطلاعاتی» خواند