Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

جودو؛ ژاپنی‌ها هفت طلا از گرند اسلم پاریس به خانه بردند

 جودو؛ ژاپنی‌ها هفت طلا از گرند اسلم پاریس به خانه بردند
Copyright AP Photo/Lewis Joly
Copyright AP Photo/Lewis Joly
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تاکشی ساساکی، جودوکار ژاپنی ضمن کسب مدال طلای مبارزات وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مردان، عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی را نیز از آن خود کرد.

آگهی

رقابت‌‌های گرند اسلم جودو در پاریس روز یکشنبه با معرفی برگزیدگان اوزان سنگین به کار خود پایان داد.

خانواده جودو یک روز قبل برای بزرگداشت پنجاهمین دوره برپایی این مسابقات در پایتخت فرانسه گرد هم آمدند و این مناسبت را جشن گرفتند.

این جشن با حضور چهره‌های سرشناس این رشته ورزشی و به میزبانی مشترک فدراسیون جهانی جودو و فدراسیون جودوی فرانسه برگزار شد.

بهترین جودوکار مرد

تاکشی ساساکی، جودوکار ژاپنی با برتری مقابل تاتو گریگالاشویلی از گرجستان در فینال مبارزات وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مردان موفق به کسب مدال طلا شد و عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی را نیز از آن خود کرد.

ساساکی پس از کسب مدال طلا از دستان یک عضو کمیته بین‌المللی المپیک و رئیس انجمن کمیته‌های ملی المپیک قاره آفریقا در باره مبارزه فینال گفت: « من هرگز پیش‌تر با گریگالاشویلی مبارزه نکرده بودم اما می‌دانستم که جودکاری قوی است. تاکتیک خاصی برای این مبارزه در نظر نگرفته بودم فقط تلاش کردم آنچه را که باید انجام دهم. فکر می‌کنم که به زودی دوباره با او روبرو می‌شوم.»

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی تورنمنت به الکساندرا بابینتسوا از روسیه تعلق گرفت که موفق شد با درخشش در مبارزات وزن منهای ۷۸ کیلوگرم عنوان نخست را از آن خود کند.

جودوکار روس در فینال این وزن با امتیاز ایپون حریف ژاپنی خود را از پیش رو برداشت و برای نخستین بار در مسابقات گرند اسلم بر سکوی نخست ایستاد.

بابینتسوا پس از دریافت مدال طلا احساسش را اینگونه بیان کرد: «خیلی خوشحالم، این نخستین مدال طلای من در مسابقات تور جهانی جودو بود که پس از راهیابی به فینال و پیروزی در مبارزه نهایی بدست آمد.»

مدال‌های طلای ۹۰کیلوگرم مردان و ۷۰ کیلوگرم زنان به ژاپن رسید

کنتا ناگاساوا در فینال مبارزات وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان با برتری مقابل حریفی از روسیه مدال طلای دیگری برای کشور ژاپن کسب کرد.

در دسته منهای ۷۰ کیلوگرم زنان نیز ساکی نیزوئه از کشور ژاپن موفق شد باربارا میتیچ، قهرمان جهان از کرواسی را با امتیاز ایپون از پیش رو بردارد و صاحب گردن آویز طلا شود.

طلای منهای ۱۰۰ کیلوگرم برای روسیه

آرمان آدامیان از روسیه با کسب مدال طلا در مبارزات وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم بار دیگر پرچم کشورش را در پاریس به اهتزار درآورد.

آدامیان در فینال این وزن اشلی گونزالس از رومانی را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و بر سکوی نخست ایستاد.

طلای سنگین‌ترین وزن بخش زنان به اسرائیل رسید

راز هرشکو از اسرائیل موفق شد در فینال مبارزات دسته به اضافه ۷۸ کیلوگرم زنان با غلبه بر لئا فونتن از فرانسه مدال طلا را بر گردن آویزد.

روسیه فاتح طلای سنگین‌ترین وزن مسابقات شد

اینال تاسیِف از روسیه در فینال مبارزات وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم موفق شد سیریل مارت فرانسوی را که از حمایت تماشاگران خودی بهره‌مند بود شکست دهد و مدال طلای سنگین‌ترین وزن تورنمنت را گردن آویزد.

بهترین فن

بهترن فن روز پایانی یک «اورا ناگه» بود که الکسی متیو، جودوکار وزن منهای ۹۰ کیلوگرم فرانسه به اجرا درآورد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ برگزیدگان اوزان سنگین در گرند اسلم باکو معرفی شدند

جودو؛ آندریا لسکی در زاگرب درخشید تا اسلوونی صاحب طلای گرند پری شود

«ایربی‌ان‌بی» متعهد به مقابله با روسپی‌گری در طول بازی‌های المپیک پاریس شد