Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

جودو؛ برگزیدگان اوزان سنگین در گرند اسلم باکو معرفی شدند

 جودو؛ برگزیدگان اوزان سنگین در گرند اسلم باکو معرفی شدند
Copyright IJF (Videostandbild)
Copyright IJF (Videostandbild)
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز پایانی گرند اسلم باکو دو ورزشکار زن برگزیده داشت که هر دو از تیم آلمان پا به تورنمنت گذاشته بودند.

آگهی

مجموعه ورزشی حیدر علی‌اف در شهر باکو روز یکشنبه شاهد برپایی آخرین روز از تورنمنت گرند اسلم جودو در جمهوری آذربایجان بود.

ژاپنی‌ها روز پایانی را با قدرت آغاز کردند و توسط کوشیوک ماشیاما موفق به کسب مدال طلا در مبارزات وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان شدند.

آلبانو کاریزی، خواننده و بازیگر سرشناس ایتالیایی که سفیر فدراسیون جهانی جودو است مدال‌های نفرات برگزیده را در این وزن توزیع کرد.

بهترین جودوکار مرد

عنوان بهترین جودوکار مرد روز پایانی تورنمنت اما به نیاز بیلالوف روس تعلق گرفت که موفق شد با عملکردی درخشان مقابل کلیه حریفان به برتری برسد و مدال طلای این وزن را بر گردن آویزد.

بیلالوف در فینال این وزن با اجرای فن «اوسوتو» و کسب امتیاز ایپون از سد حریف کانادایی خود گذشت و بر سکوی نخست ایستاد.

جودوکار روس پس از دریافت مدال طلا از دستان رئیس اتحادیه جودوی اروپا گفت: «از پیروزی مقابل النهاس، حریف کانادایی به خصوص با فن زیبایی که اجرا کردم، بسیار خوشحالم، از قبل خودم را برای این فن آماده نکرده بودم اما خوشبختانه خوب جواب داد.»

بهترین جودوکاران زن

روز پایانی گرند اسلم باکو دو ورزشکار زن برگزیده داشت؛ لوئیز ملشان و رنه لاخت که هر دو از تیم آلمان پا به تورنمنت گذاشته بودند.

رنه لاخت در مبارزات وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم زنان عمکرد بی‌نقصی داشت و در فینال این وزن با اجرای یک فن پرتابی زیبا حریف مغولی خود را از پیش رو برداشت

لوئیز ملشان‌، دیگر عضو تیم زنان آلمان نیز برای نخستین بار در مسابقات گردن اسلم به عنوان نخست دست یافت و مدال طلای خود را از دستان مدیر رویدادهای ورزشی فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

ملشان مبارزات مقدماتی سختی را برای رسیدن به فینال وزن منهای ۷۸ کیلوگرم پشت سر گذاشت و با نمایش درخشان خود گمانه‌زنی‌ها در خصوص کناره‌گیری از دنیای مسابقات حرفه‌ای پس از بازی‌های المپیک توکیو را بی اثر کرد.

جودوکار آلمانی در فینال این وزن با برتری مقابل «اینبر لانیر» از اسرائیل نشان داد که نه تنها قصد توقف ندارد بلکه مهیای کسب مدال‌‌های بیشتر در رویدادهای بزرگ جهانی است.

لوئیز ملشان پس از دریافت مدال طلای خود از دستان مدیر کل فدراسیون بین المللی جودو گفت: «پیروزی بزرگی بود و از کسب مدال طلا بسیار خوشحالم. از آنجا که من و لاخت هر دو در برلن همسایه هستیم و به آموزش جودو می‌پردازیم خوشحالم که هر دو صاحب مدال طلا شدیم.»

طلای سنگین‌ترین وزن مسابقات به ژاپن رسید

تاتسورو سائیتو از کشور ژاپن در نخستین حضور خود در مسابقات گرند اسلم موفق به کسب مدال طلای دسته به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم شد که ژاپنی‌های علاقه زیادی به آن دارند.

سائیتو در فینال این وزن با برتری مقابل حریف تاجیکستانی نشان داد که راه پدرش، هیتوشی سائیتو، دارنده دو مدال طلای المپیک را به خوبی دنبال کرده و جانشین شایسته‌ای برای او بوده است.

آذربایجان مدال برنز سنگین‌ترین وزن را برد

جودوکاران کشور میزبان در طول مسابقات نمایش امیدوارکننده‌ای داشتند و در اوزان سنگین نیز موفق به کسب مدال برنز در دسته به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم شدند.

اوشانگی کوکائوری، جودوکار آذربایجانی در مبارزه رده‌بندی سنگین‌ترین وزن مسابقات با برتری مقابل حریفی از کشور آلمان صاحب گردن‌آویز برنز شد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ ژاپنی‌ها هفت طلا از گرند اسلم پاریس به خانه بردند

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن