جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

آرمان آدامیان، جودوکار روس که در گرند اسلم ابوظبی طلا گرفت
آرمان آدامیان، جودوکار روس که در گرند اسلم ابوظبی طلا گرفت Copyright from Euronews video
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آرمان آدامیان، جودوکار سرشناس روس در مبارزات وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم عملکرد درخشانی داشت و ضمن کسب مدال طلا عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی تورنمنت را نیز از آن خود کرد.

آگهی

رقابت‌های فصل تور جهانی جودو با پایان یافتن تورنمنت گرند اسلم ابوظبی که روز یکشنبه برگزیدگان اوزان سنگین خود را معرفی کرد رسما به اتمام رسید.

با توافقی که در روز پایانی این مسابقات میان ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو، رئیس جمهوری سابق مغولستان و رئیس اتحادیه جودوی این کشور به دست آمد اولان‌باتور از سال آینده بار دیگر میزبانی تورجهانی را برعهده خواهد گرفت.

مغولستان طلای سنگین‌ترین وزن را ربود

مدال طلای سنگین‌ترین وزن گرند اسلم ابوظبی را اودخیو، جودکاری جوان از کشور مغولستان بر گردن آویخت.

جودوکار مغولی در فینال مبارزات دسته به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم موفق شد در بیست ثانیه پایانی با کسب امتیاز پیروزی بخش ایپون از سد حریفی از رومانی بگذرد.

مدال‌های ورزشکاران برگزیده این وزن را ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو توزیع کرد.

نخستین طلای روسیه

منصور لورسانف، جودوکار روس در فینال مبارزات وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان با فن «آشی وازا» موفق به شکست حریف تاجیکستانی خود شد تا برای نخستین بار مدال طلای یک تورنمنت گرند اسلم را بر گردن آویزد.

مدال‌های این وزن را رئیس فدراسیون بین‌المللی شنا میان برگزیدگان توزیع کرد.

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی گرند اسلم ابوظبی به اِما راید از بریتانیا تعلق گرفت که در مبارزات وزن منهای ۷۸ کیلوگرم با برتری مقابل کلیه رقبا به مدال طلا دست یافت.

راید پس از رسیدن به فینال، در مبازه پایانی آلینا بوهِم، حریف آلمانی خود را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و بر سکوی نخست قرار گرفت.

جودوکار بریتانیایی پس از دریافت مدال طلای خود از دستان رئیس دبیر کل شورای ورزش ابوظبی گفت: «اعتماد به نفس به باور من بزرگترین برگ برنده است. این پیروزی بدون شک به من در مسابقات سال آینده و نیز رقابت‌های انتخابی بسیار کمک خواهد کرد.»

بهترین جودوکار مرد

آرمان آدامیان، جودوکار سرشناس روس در مبارزات وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم عملکرد درخشانی داشت و ضمن کسب مدال طلا عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی تورنمنت را نیز از آن خود کرد.

آدامیان در فینال این وزن با اجرای فن «اوراناگه» و کسب امتیاز ایپون از سد کانیکوفسکی، هموطن‌اش گذشت تا برای دومین بار در سال جاری بر سکوی نخست یک تورنمنت گرند اسلم بایستد.

او پس از دریافت مدال طلا گفت: «خیلی خسته‌ام؛ بی صبرانه منتظر بازگشت به کشورم هستم تا تعطیلات را با خانواده بگذرانم و پدر و مادرم را ببینم. امروز روز مادر است و من مدالم را هم به مادرم تقدیم می‌کنم.»

طلای سنگین‌ترین وزن زنان برای برزیل

مدال طلای سنگین‌ترین وزن مبارزات بخش زنان را بئاتریس سوزا، جودوکار برزیلی از آن خود کرد که با غلبه بر حریفی از مغولستان پا به فینال گذاشته بود.

سوزا در مبارزه نهایی این وزن موفق شد با امتیاز وازاری از سد لئا فونتن فرانسوی بگذرد و بر سکوی نخست بایستد.

بهترین فن

بهترین فن روز پایانی گرند اسلم ابوظبی یک فن پای زیبا بود که توسط بالیفسکی، جودوکار اوکراینی در مبارزات دسته به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم به اجرا درآمد.

ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو در پایان این تورنمنت با اهدای یک گلدان منحصر به فرد از مقامات ورزشی کشور امارات برای میزبانی شایسته و میهمان‌نوازی خوب آنها تقدیر کرد.

تنها چند هفته دیگر سال آینده میلادی فرا می‌رسد و جودوکاران به زودی خود را برای رقابت‌های جهانی و انتخابی المپیک پاریس آماده خواهند کرد.

آگهی

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با معرفی قهرمانان اوزان سبک استارت خورد

جودو؛ برگزیدگان اوزان سنگین در گرند اسلم باکو معرفی شدند