جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با معرفی قهرمانان اوزان سبک استارت خورد

 جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با معرفی قهرمانان اوزان سبک استارت خورد
Copyright International Judo Federation
Copyright International Judo Federation
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تلما مونتیرو از پرتغال، دارنده پنج مدال جهانی ضمن کسب مدال طلا در مبارزات وزن منهای ۵۷ کیلوگرم عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست گرند اسلم ابوظبی را نیز از آن خود کرد.

آگهی

مجموعه ورزشی «جوجیتسو آرنا» در شهر ابوظبی روز جمعه شاهد برپایی نخستین روز از رقابت‌های گردند اسلم جودو در امارات عربی متحده بود.

ستاره نوظهور روز نخست این تورنمنت آسونتا اسکوتو، جودوکار جوان ایتالیایی بود که در مبارزات وزن منهای ۴۸ کیلوگرم زنان خوش درخشید.

اسکوتو که امسال قهرمان نوجوانان جهان شده بود در فینال این وزن با غلبه بر حریف فرانسوی خود نخستین قهرمانی در رقابت‌های گرند اسلم بزگسالان را نیز به کارنامه‌اش افزود.

بهترین جودوکار مرد

عنوان بهترین ورزشکار مرد روز نخست را یانگ وی یانگ، جودوکار تایوانی از آن خود کرد که در فینال مبارزات وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان با یک فن پرتابی زیبا و کسب امتیاز وازاری رمضان عبدالله‌یف از روسیه را از پیش رو برداشت.

یانگ که مدال نقره المپیک را در کارنامه دارد در ابوظبی برای نخستین بار مدال طلای یک تورنمنت مهم تور جهانی جودو را نیز بر گردن انداخت.

جودوکار تایوانی پس از دریافت مدال خود از دستان رئیس کمیته المپیک قزاقستان گفت: «این تورنمنت برای من یک اعتماد به نفس بزرگ به همراه داشت؛ سعی می‌کنم در هر مسابقه سخت تلاش کنم و با هدف مدال طلا به میدان بروم.»

نخستین طلای فرانسه

اماندین بوشار، جودوکار زن فرانسوی و دارنده مدال نقره المپیک در مبارزات وزن منهای ۵۲ کیلوگرم با فن «کاتاگوراما» که شگرد مخصوص او است کلیه رقبا را شکست داد و در فینال از سد چلسی جیلز بریتانیایی گذشت تا صاحب گردن آویز طلا شود.

طلای ۶۶ کیلوگرم برای مولداوی

دنیس ویه‌رو از کشور مولداوی در فینال مبارزات وزن منهای ۶۶ کیلوگرم پس از اخطارهای متعدد حریف روس در وقت طلایی با امتیاز ایپون از تاتامی بیرون آمد و مدال طلا را بر گردن انداخت.

بهترین جودوکار زن

تلما مونتیرو از پرتغال، دارنده پنج مدال جهانی بسیار آماده نشان داد و برای کلیه حریفان در آینده خط و نشان کشید. او ضمن کسب مدال طلا در مبارزات وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست گرند اسلم ابوظبی را نیز از آن خود کرد.

جودوکار پرتغالی در فینال این وزن با کسب امتیاز وازاری از سد پریشیلا گنتو، حریفی از کشور فرانسه گذشت و بر سکوی نخست قرار گرفت.

مونتیرو پس از دریافت مدال طلا احساسش را اینگونه بیان کرد: «به حریفم گفتم که عاشق جودوی او هستم. وقتی روی تاتامی هستیم باید بهترین عملکرد را داشته باشیم و همه دنبال یک هدف هستیم. بنابر این من برای حریفانم احترام زیادی قائلم. فکر می‌کنم وقتی بهترین عملکرد را به نمایش بگذاریم این خود نوعی احترام است. مبارزه تمام می‌شود و ما به جمع خانواده، دوستان و تیم‌های خود باز می‌گردیم، بنابر این هر اتفاقی روی دهد ما باید احترام بگذاریم.»

بهترین فن

بهترین فن روز نخست تورنمنت گرند اسلم ابوظبی را یوندونپرنلی باشکو، جودوکاری از مغولستان به اجرا درآورد که در نهایت امتیاز ایپون و مدال برنز وزن منهای ۶۶ کیلوگرم را برایش به همراه داشت.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ گرند اسلم باکو با نخستین طلای کشور میزبان استارت خورد

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید