Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

جودو؛ گرند اسلم باکو با نخستین طلای کشور میزبان استارت خورد

جودو؛ گرند اسلم باکو با نخستین طلای کشور میزبان استارت خورد
Copyright (c) Di Feliciantonio Emanuele
Copyright (c) Di Feliciantonio Emanuele
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست تورنمنت باکو به ریکا پوپ از مجارستان تعلق گرفت که در مبارزات وزن منهای ۵۲ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت.

آگهی

رقابت‌های گرند اسلم جودو در جمهوری آذربایجان روز جمعه پنجم نوامبر طی مراسمی با حضور ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی این رشته رزمی افتتاح شد.

رینا تاتسوکاوا از کشور ژاپن پس از درخشش در رقابت‌های مقدماتی، در نهایت موفق شد در مبارزه فینال وزن منهای ۴۸ کیلوگرم با اجرای فنی زیبا حریف اتریشی خود را از پیش رو بردارد و صاحب گردن‌آویز طلا شود.

بهترین جودوکار مرد

مدال طلای دسته منهای ۶۶ کیلوگرم نصیب اورخان صفرُف، جودوکار کشور میزبان شد که علاوه بر کسب عنوان نخست، لقب بهترین ورزشکار مرد روز نخست تورنمنت را نیز از آن خود کرد.

جودوکار آذربایجانی در فینال این وزن با اجرای فن «اوسوتو» و کسب امتیاز ایپون از سد حریفی از کشور مولداوی گذشت تا کشورش صاحب نخستین مدال زرین در این تورنمنت شود.

صفرُف پس از دریافت مدال طلا از دستان رئیس فدراسیون جودوی کشورش گفت: «جودو در آذربایجان از محبوبیت بالایی برخوردار است و تورنمنت‌هایی از این دست برای نسل جوان بسیار الهام‌بخش خواهد بود.»

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست گرند اسلم باکو به ریکا پوپ از مجارستان تعلق گرفت که در مبارزات وزن منهای ۵۲ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت.

جودوکار مجار در فینال این وزن چلسی جیلز، حریف بریتانیایی و دارنده مدال المپیک را از پیش رو برداشت و بر سکوی نخست ایستاد.

ریکا پوپ پس از دریافت مدال طلای خود از دستان رئیس فدراسیون جودوی روسیه گفت: «قبل از این تورنمنت به خودم گفتم که تو قوی و بهترین هستی و حالا از کسب این افتخار بسیار خوشحالم. سرانجام موفق به فتح یک گرند اسلم شدم و این نخستین مدال طلای من در این مسابقات است. خیلی خوشحالم و تلاش می‌کنم باز هم این موفقیت را تکرار کنم.»

طلای سبک‌ترین وزن مردان نصیب گرجستان شد

جابا پاپیناشویلی، جودوکار گرجستانی موفق شد در فینال مبارزات دسته منهای ۶۰ کیلوگرم مردان با کسب یک امتیاز وازاری از سد حریفی از روسیه بگذرد و برای نخستین بار در مسابقات گرند اسلم صاحب مدال طلا شود.

مدال‌های این وزن را رئیس فدراسیون بین‌المللی هاکی روی یخ میان نفرات برگزیده توزیع کرد.

نخستین مدال طلای ژاپن

مومو تامائوکا، جودوکار زن ژاپنی در فینال وزن منهای ۵۷ کیلوگرم با امتیاز ایپون حریفی از کشور میزبان را شکست داد و مدال طلا را برگردن آویخت.

مدال‌های وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان را نایب رئیس کمیته ملی المپیک جمهوری آذربایجان میان نفرات برگزیده توزیع کرد.

آینده‌ای روشن برای جودوی آذربایجان

جودوکاران جوان جمهوری آذربایجان در طول مبارزات روز نخست نشان دادند که با آمادگی بالا راهی این تورنمنت شده‌اند. نمایش تیم رو به پیشرفت کشور میزبان برای علاقمندان این ورزش راضی کننده بود. این تیم به دلیل کیفیت فنی و همچنین با توجه به اشتیاق رو به افزایش جوانان آذربایجان به این ورزش در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

مسابقات گرند اسلم جودوی باکو طی دو روز آینده در پایتخت جمهوری آذربایجان ادامه خواهد یافت و قهرمانان دیگر اوزان نیز به روی سکو خواهند رفت.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با معرفی قهرمانان اوزان سبک استارت خورد

جودو؛ گرند‌پری زاگرب با معرفی قهرمانان جدید به کار خود پایان داد

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن