جودو؛ گرند‌پری زاگرب با معرفی قهرمانان جدید به کار خود پایان داد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جودو؛ گرند‌پری زاگرب با معرفی قهرمانان جدید به کار خود پایان داد
کپی رایت  IJF/Euronews (Videostandbild)

آرنا زاگرب روز یکشنبه بیست و ششم سپتامبر میزبان آخرین روز مسابقات گرند‌پری جودو در کرواسی بود. برگزیدگان اوزان سنگین این تورنمنت طبق روال مرسوم در روز پایانی به روی سکو رفتند.

بهترین جودوکار مرد روز پایانی

ممد علی مهدیف، ستاره مبارزات در روز آخر بود و موفق شد در دسته منهای ۹۰ کیلوگرم ضمن کسب مدال طلا عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی را نیز از آن خود کند.

جودوکار آذربایجانی در فینال لوکا مایسورادزه از گرجستان را با کسب امتیاز ایپون شکست داد تا خود را به عنوان پدیده‌ای جدید در این وزن مطرح کند.

مهدیف پس از دریافت مدال طلای خود از دستان سفیر جمهوری آذربایجان در کرواسی به خبرنگاران گفت: «باید صادقانه بگویم که روز سختی برایم بود. همانطور که می‌دانید روز گذشته هدایت حیدرف مدال طلا گرفت؛ بنابر این من باید برای کسب دومین طلا مبارزه می‌کردم تا پرچم کشورم دوباره بالا برود. خوشحالم که سرانجام پس از کلی استرس به نتیجه لازم رسیدم.»

بهترین جودوکار زن روز پایانی

عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی تورنمنت گرند پری زاگرب به کارن استیونسنِ هلندی تعلق گرفت که موفق شد در مبارزات وزن منهای ۷۸ کیلوگرم به مدال طلا دست یابد.

جودوکار هلندی در فینال این وزن پاتریشیا بورلی از اسلوونی را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و بر سکوی نخست قرار گرفت.

استیونسن پس از دریافت مدال طلای خود از دستان مدیر فنی فدراسیون جهانی جودو در باره شیوه خاص به آرامش رسیدن پیش از مسابقه اینگونه توضیح داد: «سال گذشته این شیوه را در پیش گرفتم زیرا حس کردم آنرا دوست دارم و درعین حال که به من کمک می‌کند؛ اعتماد به نفسم را بالا می‌برد؛ من حالا برای رقابت‌های پاریس کاملا آماده‌ام.

طلای منهای ۱۰۰ کیلوگرم به روس‌ها رسید

آرمان آدامیان، جودوکار روس در مبارزات وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم مردان با برتری مقابل کلیه رقبا به فینال رسید.

آدامیان که نشان داد در اجرای فن اوراناگه تبحر بالایی دارد در مبازه دشوار پایانی با امتیاز ایپون از سد حریف آلمانی خود گذشت تا صاحب گردن آویز طلا شود.

این جودوکار روس که در آینده بیشتر از او خواهیم شنید مدال طلای خود را از دستان دبیر کل کمیته المپیک کرواسی دریافت کرد.

فرانسه در سنگین‌ترین وزن بخش زنان صاحب مدال طلا شد

مدال طلای سنگین ترین وزن بخش زنان به جولیا تولوفوآ از فرانسه رسید. این جودوکار فرانسوی در فینال وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم از سد حریفی از مجارستان گذشت.

هلند صاحب طلای سنگین‌ترین وزن مسابقات شد

یور اسپایکرز از هلند در فینال مبازات وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم موفق شد حریفی از رومانی را از پیش رو بردارد و صاحب مدال طلا شود.

اجرای فن اوچی‌گاری در این مبارزه سرنوشت‌ساز سبب شد تا جودوکار هلندی با کسب امتیاز ایپون پیروز از تاتامی خارج شود.

اسپایکرز مدال طلای خود را از دستان رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

تماشاگران حاضر در سالن در روز پایانی بواسطه مدال برنز ورزشکار هموطن خود خوشحال سالن محل مسابقات را ترک کردند.

مارکو کومریچ در مبارزه رده بندی وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم مردان با غلبه بر اشلی گونزالس رومانیایی، قهرمان پیشین جهان، صاحب مدال برنز این تورنمنت شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید