مارین لوپن در لبنان از پوشیدن روسری امتناع کرد

مارین لوپن در لبنان از پوشیدن روسری امتناع کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مارین لوپن، رهبر جبهه ملی فرانسه و نامزد راست افراطی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور به دلیل امتناع از روسری سر کردن برای ملاقات با یکی از روحانیون مذهبی لبنان در بیروت، از این دیدار باز…

مارین لوپن، رهبر جبهه ملی فرانسه و نامزد راست افراطی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور به دلیل امتناع از روسری سر کردن برای ملاقات با یکی از روحانیون مذهبی لبنان در بیروت، از این دیدار باز ماند.

آگهی

خانم لوپن که در سفر سه روزه در لبنان بسر می برد، پیش از ملاقات برنامه ریزی شده با شیخ عبدالطیف دریان، مفتی اعظم اهل سنت از بسر کردن روسری امتناع و محل ملاقات را ترک کرد. این در حالی است که رئیس دفتر رسانه ای شیخ عبدالطیف اعلام کرده است که لزوم سر کردن حجاب از قبل به اطلاع دستیاران خانم لوپن رسیده بود.

مارین لوپن در پاسخ درخواست آنها گفت: «مراتب احترام من را به مفتی اعظم برسانید ولی من روسری نخواهم پوشید.»

مارین لوپن همچنین در واکنش به درخواست پوشیدن حجاب، با اشاره به سفر خود به مصر در سال ۲۰۱۵ گفت که که در قاهره بدون بر سر کردن حجاب با احمد الطیب، مفتی اعظم الازهر که یکی از روحانیون ارشد سنی است دیدار کرده بود.

در این سفر چندین مقام بلندپایه لبنان از جمله میشل عون، رئیس جمهوری این کشور دیدار با خانم لوپن را پذیرفتند.

نظرسنجی های انتخاباتی در فرانسه نشان می دهد که شانس خانم لوپن برای صعود به دور دوم نسبت به رقبای دیگر همچون امانوئل ماکرون نامزد مستقل و فرانسوا فیون، نامزد محافظه کار بالاتر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حزب راست افراطی فرانسه وامی را که از روسیه گرفته بود «پس» داد

پایان غیبت چند ماهه؛ رییس‌الوزرایِ حکومت طالبان به سر کارش در کابل بازگشت

دستور رهبران کودتا به پلیس نیجر: سفیر فرانسه را اخراج کنید