فیون: همسرم را راحت بگذارند و مستقیما به من حمله کنند

فیون: همسرم را راحت بگذارند و مستقیما به من حمله کنند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرانسوآ فیون، نامزد راست میانۀ فرانسه برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ روز یکشنبه و در مقابل نزدیک به ۱۵۰۰۰ نفر، از همسرش پنه لوپه دفاع کرد.

آگهی

فرانسوآ فیون، نامزد راست میانۀ فرانسه برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ روز یکشنبه و در مقابل نزدیک به ۱۵۰۰۰ نفر، از همسرش پنه لوپه دفاع کرد. نامزد راست میانۀ فرانسه اتهامات به همسر خود مبنی بر دریافت بیش از ۵۰۰ هزار یورو برای یک شغل ساختگی را یک توطئه دانست.

فرانسوآ فیون در این تجمع انتخاباتی گفت: « درست سه ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری، به ناگهان یک جنجال و رسوایی درست می کنند. از طریق حمله به پنولوپه می خواهند مرا بشکنند اما من از هیچ چیز نمی ترسم و مستحکم هستم. اگر می خواهند به من حمله کنند مستقیما به چشمان من نگاه کنند ولی همسر مرا وارد این جنجال سیاسی نکنند.»

افشای پرداخت صدها هزار یورو به پنه لوپه فیون بعنوان دستیار فرانسوآ فیون طی هشت سال دورۀ سناتوری و نخست وزیری وی از طریق رسانه های فرانسوی افشا شده است.

هفته نامۀ «کانارد آنشنه» ( اردک زنجیری) با انتشار این مطلب در روز ۲۴ ژانویه، در گزارشی با افشای این مطلب نوشته است که پنه لوپه فیون برای نوشتن چند سخنرانی برای سناتور و نخست وزیر سابق ماهانه پنج هزار یورو دریافت می کرده است. دادستان مالی فرانسه بزودی تحقیقات در این زمینه را آغاز می کند.

علاوه بر پرداخت ۵۰۰ هزار یورو به همسرش، فرانسوآ فیون هنگامی که سناتور بوده دو پسر خود را بعنوان وکیل برای امور قضایی استخدام کرده است اما طبق اعلام خبرگزاری فرانسه، در سالهای مذکور پسران وی هنوز پروانۀ وکالت دریافت نکرده بوده اند.

نخست وزیر سابق فرانسه و نامزد راست میانۀ این کشور برای ریاست جمهوری همچنین از داشتن تنها یک حساب بانکی مشترک با همسرش سخن گفته در حالیکه طی قوانین فرانسه، سناتورها و نمایندگان موظف هستند یک حساب مستقل از اعضای خانوادۀ خود برای دریافت هزینه های دورۀ نمایندگی داشته باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسوا فیون اتهامات مرتبط با رسوایی مالی مرتبط با خانواده اش را «افترایی حرفه ایی» خواند

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان

تنها راهی که دشمنان ناپلئون می‌توانستند او را شکست دهند چه بود؟