واکنش باشگاه گلف کازومیگاسکی ژاپن به انتقادها در باره تبعیض جنسیتی

واکنش باشگاه گلف کازومیگاسکی ژاپن به انتقادها در باره تبعیض جنسیتی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باشگاه گلف کازومیگاسکی که به عنوان میزبان رقابت های این رشته در بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو معرفی شده به دلیل محدودیت هایی که برای عضویت زنان ایجاد کرده در آستانه محرومیت از حق میزبانی قرار…

آگهی

باشگاه گلف کازومیگاسکی که به عنوان میزبان رقابت های این رشته در بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو معرفی شده به دلیل محدودیت هایی که برای عضویت زنان ایجاد کرده در آستانه محرومیت از حق میزبانی قرار دارد.

هیروشی ایمایزومی مسئول این باشگاه که سیاست هایش با مواضع تند شورای گلف ژاپن مواجه شده، می گوید: «در خصوص انتقادهای مطرح شده مبنی بر ممنوعیت بازی زنان در روزهای یکشنبه باید بگویم حقیقت این است که ما نیمی از یکشنبه ها و روزهای تعطیل سال را برای آنها آزاد کرده ایم. بنابر این ممنوعیت کلی برای روزهای یکشنبه آنها ایجاد نشده است.»

او به نگرانی های مطرح شده از سوی کمیته بین المللی المپیک اینگونه واکنش نشان می دهد: «ما اینک سعی خواهیم کرد کمیته بین المللی المپیک را نسبت به سیاست هایمان در خصوص عضویت زنان در باشگاه بیشتر آگاه کنیم. اما اگر نتوانیم آنها را متقاعد کنیم باید راه های حل این مسئله را مورد بررسی قرار دهیم.»

این برای نخستین بار نیست که یک باشگاه ورزشی به دلیل رویکردی تبعیض آمیز نسبت به زنان مورد انتقاد افکار عمومی و محرومیت قرار می گیرد. پیش از این نیز باشگاه میورفیلد در اسکاتلند به دلایل مشابه از میزبانی مسابقات بریتیش اوپن محروم شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

باز شدن پرونده اتهام «آزار جنسی» برای رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا؛ مادر روبیالس اعتصاب غذا کرد

مرضیه حمیدی، تکواندوکار افغان: ورزشم مبارزه علیه گروه تروریستی ضدزن طالبان است

محدودیت‌های طالبان علیه زنان؛ استرالیا مسابقه کریکت با افغانستان را لغو کرد