Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

نگاهی گذرا بر همکاران آینده دونالد ترامپ در دولت وی

نگاهی گذرا بر همکاران آینده دونالد ترامپ در دولت وی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ، رییس جمهوری منتخب آمریکا همزمان با سفر به نواحی مختلف آمریکا برای تشکر از حامیانش، کابینه خود را به تدریج معرفی کرد.

آگهی

دونالد ترامپ، رییس جمهوری منتخب آمریکا همزمان با سفر به نواحی مختلف آمریکا برای تشکر از حامیانش، کابینه خود را به تدریج معرفی کرد.

نامزدهای مورد انتخاب دونالد ترامپ برای تشکیل کابینه نشان دهنده تغییر در سیاست آینده آمریکا هستند.

منتخبین کابینه ترامپ نشان دهنده تفکر او هستند. بیشترشان مردانی سفیدپوست، مسن و بسیار بسیار ثروتمندند. کسانی هستند که از ریسک کردن خوششان می آید، البته در زمینه عملی و نه در نحوه تفکر. سرانجام اینکه تیم آقای ترامپ متشکل از کارفرماهاست.

در زیر نگاهی کلی به برخی از نامزدهای پیشنهاد شده رییس جمهوری آینده آمریکا می اندازیم. با این تذکر که صلاحیت افراد منتخب باید به تصویب کنگره آمریکا برسد.

رکس تیلرسون ۶۴ ساله، وزیر پیشنهادی برای وزارت امور خارجه در صدر کارفرماها قراردارد. او مدیر اجرایی شرکت اکسان موبیل بود که در سال ۱۹۷۵ وارد این شرکت عظیم نفتی شد. او سهامدار بزرگترین شرکت نفتی دنیا با ارزشی بالاتر از دویست میلیون دلار است.
تیلرسون به ولادیمیر پوتین بسیار نزدیک و مخالف تحریم روسیه است. تحریمی که بدنبال ضمیمه سازی کریمه برای تنبیه روسیه در نظر گرفته شد. تایید انتخاب وی در پست حساس وزارت امور خارجه توسط کنگره بحث برانگیز خواهد بود.

تعداد ژنرال ها در بین نامزدهای کابینه هم بی سابقه است. جیمز ماتیس، ارتشبد بازنشسته در پست وزارت دفاع که به او لقب «سگ دیوانه» داده بودند بواسطه مواضع سخت و بی اعتمادی به ایران معروف است.

جان کلی، ژنرال بازنشسته و نامزد وزارت کشور در مقابل، مرز مکزیک را «آسیب پذیر» می داند.

مایک پومپئو افسر سابق و وکیل دادگستری، عضو جنبش راستگرای تی پارتی و طرفدار آزادی حمل سلاح در آمریکا، خواهان جمع آوری اطلاعات بیشتر از آمریکایی هاست. وی برای ریاست سازمان مرکزی اطلاعات، سیا پیشنهاد شده است.

مایکل فین، ژنرال بازنشسته هم مشاور امنیت ملی خواهد شد. او پیش از اینکه منتقد سیاست خارجی اوباما شود در خدمت او کار می کرد.

استیون منوچین، نامزد وزارت خزانه داری، از اعضای سابق شرکت مالی جنجال آفرین گولدمن ساکس است. وی از سرمایه داران بانکی است که در بخش خصوصی بسیار فعال است و می تواند از حامیان تغییرات اقتصادی مورد نظر آقای ترامپ باشد. ویلبور راس که بر اساس داده های مجله اقتصادی فوربز، سرمایه اش به ۲.۹ میلیارد دلار می رسد بعنوان وزیر تجارت معرفی شده ، او مخالف پیمان نفتا و حضور چین در سازمان تجارت جهانی است.

برای حفاظت از محیط زیست اسکات پروئیت و برای وزارت انرژی ریک پری، برگزیده شده اند که هر دو منکر تغییرات اقلیمی و ضرورت کاهش گازهای گلخانه ای هستند.

و سرانجام نیکی هالی یکی از معدود زنان کابینه برای نمایندگی آمریکا در سازمان ملل معرفی شده است. وی نیز مانند دیگر منتخبین دونالد ترامپ در عالم سیاست تجربه چندانی ندارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وال استریت ژورنال: آمریکا با قطعنامه پیشنهادی اروپا علیه ایران در شورای حکام مخالفت کرده است

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند