Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مرگ فیدل کاسترو؛ شادی و پایکوبی کوبایی ها در میامی آمریکا

مرگ فیدل کاسترو؛ شادی و پایکوبی کوبایی ها در میامی آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در میامی آمریکا که به هاوانای کوچک مشهور است، کوبایی های تبعیدی و آمریکایی های کوبایی تبار با شنیدن خبر درگذشت فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا، شادی کنان به خیابان ها…

آگهی

در میامی آمریکا که به هاوانای کوچک مشهور است، کوبایی های تبعیدی و آمریکایی های کوبایی تبار با شنیدن خبر درگذشت فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا، شادی کنان به خیابان ها آمدند.

مخالفان فیدل کاسترو که بسیاری از آنها از چند دهه حکومت او آسیب دیده اند، کاسترو را دیکتاتوری می دانند که مخالفانش را به زندان انداخت و بسیاری از آنها را از کشور فراری داد.

Champagne popping in front of Versailles in Little Havana #FidelCastro#Cubapic.twitter.com/23Ed8dnn9V

— Danny Rivero (@TooMuchMe) November 26, 2016

ماریا یک کوبایی ساکن میامی می گوید: «نباید خوشحال باشم چون یک نفر درگذشته است اما او خانواده ام را از هم جدا کرد. والدینم هرگز نتوانستند دوباره کوبا را ببینید. به خاطر همین امروز من از این خبر خوشحالم.»

یکی دیگر از شرکت کنندگان در جشن درگذشت کاسترو در میامی می گوید: «آنها جشن گرفته اند زیرا می دانند که پدران و پدربزرگ هایشان از اقدامات این مرد آسیب دیده اند. امشب اینجا هیچ دو دستگی و انشقاقی وجود ندارد، همه جشن گرفته اند. همه نسل ها مرگ دیکتاتور را جشن گرفته اند.»

صدها نفر از مردم از نسل های مختلف و برخی با لباس خواب جمعه شب تا صبح روز شنبه خوشحال از درگذشت فیدل کاسترو شعار می دادند: «فیدل در جهنم، کوبا آزاد»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درگیری مرگبار در کنیا؛ معترضان به افزایش مالیات به مجلس یورش بردند و خواهر ناتنی اوباما زخمی شد

یورشی دیگر از کنشگران محیط زیست؛ پاشیدن رنگ بر بنای تاریخی «استون‌هنج»

کشتی‌های جنگی روسیه از سواحل کوبا لنگر کشیدند