Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تاکید بر پیگیری وعده های انتخاباتی توسط دونالد ترامپ

تاکید بر پیگیری وعده های انتخاباتی توسط دونالد ترامپ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته یکی از اعضای تیم رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، دونالد ترامپ، به دنبال راهی است تا بتواند هر چه سریعتر آمریکا را از پیمان پاریس در مورد مبارزه با تغییرات آب و هوا خارج…

آگهی

به گفته یکی از اعضای تیم رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، دونالد ترامپ، به دنبال راهی است تا بتواند هر چه سریعتر آمریکا را از پیمان پاریس در مورد مبارزه با تغییرات آب و هوا خارج کند. او پیش از این در جریان کمپین انتخاباتی خود گفته بود که موضوع تغییرات اقلیمی، فریبی از جانب کشور چین است.

طبق ماده ۲۸ توافقنامه پاریس، در صورت امضای توافق، خروج از آن مستلزم آن است که کشور مزبور دست کم ۴ سال در پیمان مانده باشد. بنابراین زمان قانونی خروج برای ایالات متحده، ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ است که با پایان دور اول ریاست جمهوری دونالد ترامپ هم زمان خواهد بود.

اما این تنها موضوع انتقاد آقای ترامپ در مورد چین نبوده است.او پیش از این بارها سیاست های اقتصادی این کشور را مخرب خوانده و تهدید به کنترل واردات محصولات چین از طریق تعرفه های سنگین ۴۵ درصدی کرده بود. در نهایت دونالد ترامپ روز دوشنبه در تماس تلقنی با شی جین پینگ رئیس جمهور چین گفت که ادامه رابطه دو کشور مستلزم همکاری دو جانبه است. آقای ترامپ پس از این تماس اعلام کرد که این مکالمه «حس روشنی از احترام متقابل» میان آنها ایجاد کرده است.

رئیس جمهور آیندۀ آمریکا تا زمان ورود به کاخ سفید در ماه ژانویه، موظف به انتخاب کابینه و دستیاران خود است. او در روزهای اخیر، راینس پریبوس، رئیس کمیتۀ ملی جمهوریخواهان را به سمت رئیس دفتر کاخ سفید و استیون بانُن را بعنوان استراتژیست ارشد و مشاور خود برگزید.

پس از اعلام نتایج انتخابات هشتم نوامبر و پیروزی دونالد ترامپ با کسب ۲۹۰ رای الکترال، نگرانی ها در مورد وعده ها و تهدیدهای انتخاباتی او بیشتر شده است. مساله اخراج مهاجران، ساخت دیوار مرزی با مکزیک و خروج از پیمان تغییرات اقلیمی از جمله این موارد است.

دونالد ترامپ در مصاحبه با شبکه سی بی اس با تاکید بر وعده انتخاباتی خود مبنی بر اخراج مهاجران گفت: «ما می خواهیم که مجرمان، سابقه داران، اعضای باندهای قاچاق و فروشندگان مواد مخدر که تعداد آنها حدود دو تا سه میلیون نفر می رسد را یا از کشور اخراج کنیم و یا آنها را در زندان نگاه داریم.»

او همچنین در این مصاحبه اعلام کرد که دیوار مرزی با مکزیک ساخته خواهد شد اما ممکن است که بخشی از آن به صورت حصار باشد. آقای ترامپ تاکید کرد پس از احداث این دیوار و بسته شدن مرز دو کشور، زمان رسیدگی به وضعیت هشت میلیون مهاجر فرا خواهد رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیندۀ اروپا و آمریکا در شام کاری وزرای خارجۀ اتحادیۀ اروپا

انتصاب های جدید دونالد ترامپ برای دولت آینده

ترامپ شعار انتخاباتی خود را عملی و تا سه میلیون مهاجر را اخراج می کند