Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

مسکو: ۱۰ ساعت وقت می دهیم تا گروههای مسلح از شرق حلب خارج شوند

مسکو: ۱۰ ساعت وقت می دهیم تا گروههای مسلح از شرق حلب خارج شوند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روسیه روز سه شنبه اعلام کرد نبردها در حلب روز جمعه چهارم نوامبر برای چند ساعت متوقف شود تا گروههای مسلح ضد دولتی و غیرنظامیان نزدیک به آنها با استفاده از این فرصت شهر حلب را ترک…

آگهی

روسیه روز سه شنبه اعلام کرد نبردها در حلب روز جمعه چهارم نوامبر برای چند ساعت متوقف شود تا گروههای مسلح ضد دولتی و غیرنظامیان نزدیک به آنها با استفاده از این فرصت شهر حلب را ترک کنند. به گفتۀ وزارت دفاع روسیه پیشنهاد توقف چند ساعتۀ حملات در حلب در پی دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور اجرا خواهد شد.

طبق اعلام روسیه، روز جمعه ازساعت ۹ صبح تا ساعت هفت شب هرگونه حملۀ نظامی به شهر حلب متوقف خواهد شد تا گروههای مسلح از شرق این شهر خارج شوند.

والری گراسیموف، رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه می گوید: «این تصمیم با هماهنگی کامل با جمهوری عرب سوریه اعلام می شود. همۀ کریدورهای انسانی بکار گرفته خواهد شد و روسیه بر عملیات خروج شورشیان و غیرنظامیان [وابسته به آنها] نظارت خواهد کرد.»

این در حالیست که همزمان با این پیشنهاد از سوی دولت روسیه، درگیری ها در مناطقی از شرق و جنوب شرقی شهر حلب ادامه یافت و به گفتۀ منابع خبری سوری، نیروهای دولتی توانسته اند روستای «مینیان» را از گروههای مسلح پس بگیرند.

هفتۀ گذشته روسیه و نیروهای دولتی سوریه حملات خود به حلب را به مدت چند روز برای امکان ارسال کمک های انساندوستانه و ایجاد کریدورهایی برای خروج مردم از این شهر متوقف کردند اما روز جمعه و پس از حملات گروههای مسلح ضد دولتی به غرب این شهر، درگیری ها در مناطقی از شرق حلب از سرگرفته شد. مسکو با سرزنش کردن غرب برای عدم توانایی در جلوگیری از حملات گروههای مسلح طی هفتۀ گذشته، آمریکا را مسئول از سرگرفته شدن این حملات معرفی می کند.

روسیه و دمشق می گویند بمباران این شهر را از روز هجدهم اکتبر متوقف کرده اند و نبردها هم اکنون تنها به روی زمین ادامه دارد اما سازمان دیده بان حقوق بشر سوری که در لندن مستقر است با انتشار تصاویری که توسط شورشیان ضبط شده تاکید کرده است این بمباران ها روز چهارشنبه نیز ادامه یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لاوروف: «برخی از طرف های حل بحران سوریه از افراطیون حمایت می کنند»

یک پزشک ساکن حلب از وضعیت این شهر می گوید

دبیر کل سازمان ملل حملات هوایی به حلب را محکوم کرد