Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دبیر کل سازمان ملل حملات هوایی به حلب را محکوم کرد

دبیر کل سازمان ملل حملات هوایی به حلب را محکوم کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که نیروهای دولتی سوریه مواضع مخالفان مسلح در شرق حلب را از چهار جبهه مورد حمله قرار داده اند، دو بیمارستان در این بخش از شهر روز چهارشنبه هدف حمله هوایی قرار…

آگهی

در حالی که نیروهای دولتی سوریه مواضع مخالفان مسلح در شرق حلب را از چهار جبهه مورد حمله قرار داده اند، دو بیمارستان در این بخش از شهر روز چهارشنبه هدف حمله هوایی قرار گرفت. به گزارش سازمان جهانی بهداشت فعالیت این بیمارستانها متوقف شده است. در شرق حلب تنها ۳۰ پزشک باقی مانده اند. آنها این حملات را در چارچوب اقدامی نظام مند برای از بین بردن بیمارستانها، تجهیزات پزشکی و پزشکان توصیف می کنند.

در همین حال بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد ضمن محکوم کردن این حملات وضعیت حلب را بدتر از کشتارگاه ارزیابی کرد و گفت: «شفاف و روشن باشیم. آنهایی که از سلاح های مخرب استفاده می کنند دقیقا می دانند چه می کنند. آنها می دانند که مرتکب جنایت جنگی می شوند. یک کشتارخانه را تصور کنید. وضعیت در حلب بدتر از آن است.»

ایالات متحده آمریکا نیز با انتقاد از روسیه هشدار داده که در صورت متوقف نشدن حملات هوای به حلب مذاکرات صلح سوریه را ترک می کند.

در مقابل نماینده روسیه در سازمان ملل متحد آمریکا را مسبب آنچه در سوریه رخ می دهد دانست و گفت: « در مناطق درگیر جنگ از جمله در خاورمیانه چنین حوادث غیرقابل قبولی پیامد سیاست بی ثبات سازی ایالات متحده آمریکا و متحدانش است. نتیجه آن این است که بیمارستان ها اغلب به ویرانه تبدیل می شوند.»

با پایان یافتن آتش بس شکننده و موقت در سوریه به میانجیگری مسکو و واشنگتن، حملات هوایی روسیه و نیروهای دولتی به مناطق تحت کنترل مخالفان مسلح در حلب بار دیگر شدت یافت؛ آنچه گفته می شود نگرانی جامعه بین الملل را نسبت به سرنوشت۲۵۰ هزار تن از ساکنان این مناطق تحت محاصره برانگیخته است.

در همین حال پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیکهای جهان از طرفهای درگیر در منطقه خواست تا به بمباران غیرنظامیان در شهر حلب پایان دهند.

بیش از پنج سال جنگ در سوریه بیش از ۴۰۰ هزار کشته و ۱۱ میلیون آواره برجای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دو بیمارستان بزرگ در حلب تحت محاصره هدف حملات هوایی قرار گرفت

اسرائیل در نهادهای قضایی بین‌المللی؛ درخواست نیکاراگوئه برای توقف کمک‌های آلمان به تل‌آویو رد شد

چرا نخست‌وزیر پیشین بریتانیا خواستار انحلال سازمان ملل متحد شد؟