Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیام ابوبکر بغدادی به جنگجویان داعش: تا پای مرگ مقاومت کنید

پیام ابوبکر بغدادی به جنگجویان داعش: تا پای مرگ مقاومت کنید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ابوبکر بغدادی، رهبر گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در یک پیام صوتی از اعضای این گروه تروریستی خواست عقب نشینی نکنند و تا مرگ در برابر پیشروی نیروهای عراقی در موصل مقاومت…

آگهی

ابوبکر بغدادی، رهبر گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در یک پیام صوتی از اعضای این گروه تروریستی خواست عقب نشینی نکنند و تا مرگ در برابر پیشروی نیروهای عراقی در موصل مقاومت کنند.

در این پیام صوتی منتسب به ابوبکر بغدادی که روز چهارشنبه سوم نوامبر بروی پایگاه خبری اعماق متعلق به داعش پخش شده وی همچنین اعضای داعش را به انجام حملات تروریستی در شهرهای غربی و کشتن غیرمسلمانان فراخوانده است.

ابوبکر بغدادی که در سال ۲۰۱۴ از همین شهر خود را خلیفۀ دولت اسلامی معرفی کرد در این پیام داعش را مامور ارادۀ خداوند برای نابودی کفار معرفی کرده است.

این پیام صوتی منتسب به رهبر داعش در حالی پخش می شود که نیروهای عراقی، پیشمرگه ها و نیروهای بسیج مردمی (حشد الشعبی) توانستند روز چهارشنبه وارد بخشی از موصل شوند و منطقه ای به نام گوگجالی در حومۀ این شهر را آزاد کنند. به گفتۀ فرماندۀ ارتش عراق، پاکسازی خانه به خانۀ این منطقه ادامه دارد و در جریان ان هشت عضو داعش توسط نیروهای عراقی کشته شده اند.

به گزارش منابع خبری عراق، بسیاری از شهروندان این منطقه پس از تصرف این بخش از حومۀ موصل از خانه هایشان خارج شده اند.

بیش از یک و نیم میلیون نفر در شهر موصل زندگی می کنند و با نزدیک شدن نبردها به مرکز این شهر نگرانی ها از اینکه داعش از این غیرنظامیان بعنوان سپر انسانی استفاده کند، افزایش یافته است. ارتش عراق با پخش اعلامیه هایی از شهروندان خواسته است در خانه هایشان بمانند و بر فراز پشت بام ها پرچم سفید نصب کنند تا از بمباران ائتلاف در امان باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساکنان پیرامون شهر موصل می گریزند

ورود نیروهای ارتش عراق به نواحی شرقی شهر موصل

افزایش شمار پناهجویان عراقی همزمان با تشدید نبرد آزادسازی موصل