Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

افزایش شمار پناهجویان عراقی همزمان با تشدید نبرد آزادسازی موصل

افزایش شمار پناهجویان عراقی همزمان با تشدید نبرد آزادسازی موصل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با شدت گرفتن نبرد آزادسازی موصل روز به روز بر تعداد آوارگان عراقی افزوده می شود.

آگهی

با شدت گرفتن نبرد آزادسازی موصل روز به روز بر تعداد آوارگان عراقی افزوده می شود. بسیاری از ساکنان روستاهای توابع بعشیقه واقع در شرق موصل با کمک نیروهای پیشمرگه راه اردوگاههای امن را در پیش گرفته اند.

ابو جربوعه یکی از این روستاهاست که از بیم حمله دوباره نیروهای داعش طی یکی دو روز گذشته تخلیه شده است. یکی از ساکنان این روستا می گوید: «ما مجبور به ترک روستایمان شدیم. من فقط توانستم پیراهنم را بردارم و خانه به خانه جلو رفتیم تا در نهایت موفق به فرار شدیم. شرایط خیلی سخت بود و هیچ چیزی نداشتیم. نه برق، نه آب. زندگی واقعا مشکل شده بود.»

همزمان بسیاری از ساکنان مناطق شرقی موصل هم خود را به مرز سوریه رسانده اند. بنا بر اعلام سازمان ملل طی چند هفته گذشته بیش از ۹۰۰ نفر موفق به عبور از مرز و اقامت در اردوگاه الهول در خاک سوریه شده اند.

این درحالیست که بسیاری از آنها درمواجهه با طوفان شن در این منطقه بیابانی در منطقه مرزی عراق و سوریه سرگردانند.

گفته می شود پذیرش آنها در اردوگاههای پناهجویان در این منطقه از خاک سوریه – که ظاهرا تحت کنترل نیروهای یگان های مدافع خلق کرد (ی پ گ) است- با مشکلاتی همراه شده است. الغفار، یکی از این پناهجویان می گوید: «اینجا همه از گرسنگی در حال مرگند. کودکان در عذابند و اگر تا فردا به ما اجازه عبور ندهند همه خواهند مرد. به ما رحم کنید.»

در همین حال سازمان های امدادی و حقوق بشری با اشاره به ظرفیت ناچیز اردوگاههای پناهجویان در منطقه الحسکه خواستار ارسال تجهیزات و کمک های فوری شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعدام ده ها نفر در مناطق پیرامون موصل توسط داعش

نبرد موصل؛ آسمان قیارۀ عراق تاریک و سیاه شد

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد