Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نیروهای عراقی به دروازه های شهر موصل رسیدند

نیروهای عراقی به دروازه های شهر موصل رسیدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیروهای شرکت کننده در نبرد بزرگ موصل متشکل از ارتش عراق، پیشمرگه های کرد و داوطلبان توانستند با آزادسازی روستای گوگچلی در نزدیکی شهر موصل، به مسافتی کمتر از یک کیلومتری شهر…

آگهی

نیروهای شرکت کننده در نبرد بزرگ موصل متشکل از ارتش عراق، پیشمرگه های کرد و داوطلبان توانستند با آزادسازی روستای گوگچلی در نزدیکی شهر موصل، به مسافتی کمتر از یک کیلومتری شهر برسند.

نیروهای ویژه عراقی نیز به دروازه های شرقی موصل رسیده اند و با حمایت ائتلاف بین المللی توانستند کنترل ساختمان رادیو تلویزیون دولتی این شهر را در دست بگیرند.

ژنرال سامی الاریدی، فرمانده نیروهای ویژه عراق می گوید: «ما هم اکنون در فاصله ای کمتر از یک کیلومتری ورودی شرقی موصل هستیم. این شهر را آزاد خواهیم کرد و در ساعات پیش رو کنترل منطقه را در دست خواهیم گرفت.»

روستای گوگچلی در شرق موصل و در مسیر جاده اصلی این شهر به اربیل قرار دارد.

در واکنش به این پیشروی ها، حملات نیروهای داعش با سلاح های مختلف از جمله راکتهای ضد تانک هدایت شونده شدت یافته است. علاوه بر این، آنها همچنان از شیوه گسترش ترس و وحشت برای بازداشتن نیروها از پیشروی استفاده می کنند. بنا بر گزارش راوینا شامداسنی، سخنگوی کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل، اسلامگرایان داعش تنها در روز شنبه ۴۰ تن از اعضای سابق نیروهای امنیتی عراق را کشته و بدن هایشان را در داخل رودخانه دجله انداخته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش شمار غیرنظامیان در حال فرار از موصل و مناطق اطراف

استفاده داعش از غیرنظامیان موصل به عنوان سپر انسانی

گروگانگیری داعش در روستوف؛ نیروهای ویژه روسیه در پی درگیری مرگبار زندانبانان را آزاد کردند