Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گفتگو با آنجلیک کربر، بانوی شماره یک تنیس دنیا

گفتگو با آنجلیک کربر، بانوی شماره یک تنیس دنیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنجلیک کربر که به تازگی عنوان بانوی شماره یک تنیس دنیا را از آن خود کرده روز پنجشنبه و در آستانه فینال رقابتهای «دبیلو تی اِی» در سنگاپور، شادی خود را با خبرنگاران و هواداران تقسیم…

آگهی

آنجلیک کربر که به تازگی عنوان بانوی شماره یک تنیس دنیا را از آن خود کرده روز پنجشنبه و در آستانه فینال رقابتهای «دبیلو تی اِی» در سنگاپور، شادی خود را با خبرنگاران و هواداران تقسیم کرد.

این تنیس باز ۲۸ ساله آلمانی، در سال«طلایی» ۲۰۱۶ موفق به فتح دو تورنمنت بزرگ تنیس دنیا شد: اوپن استرالیا و در نهایت اوپن آمریکا.

او در این باره به خبرنگاران گفت: «وقتی شما در تورنومنتی به این مهمی به برتری می رسید خیلی چیزها تغییر می کنند که باید به آنها عادت کنید. منظورم این است که فشار روی شما حتی از قبل هم بیشتر می شود برای اینکه انتظار همه از شما بالا رفته و توقع دارند در هر مسابقه ای پیروز میدان باشید ولی واقعیت چیز دیگری است یعنی در ورزش شما اصلا درباره فردایتان مطمئن نیستید که باید به این مسئله هم عادت کنید. بنابراین باید حلقه مستحکمی در اطراف خود داشته باشید که در هر شرایطی از شما حمایت کنند و در مواقع لزوم یاریگر شما باشند.»

خوش شانسی مضاعف آنجاست که سرنا ویلیامز مصدوم از مسابقات سنگاپور کنار کشیده تا عملا کربِر با خیالی آسوده و بدون هیچگونه فشار روانی در این تورنومنت پایانی، راه موفقیت خود را ادامه دهد.

آنجلیک کربر در این باره می گوید: «سال گذشته فشار خیلی زیادی روی من وجود داشت که امسال خیلی بهتر از پس آن برآمدم. فکر نکنم دیگر چنین شرایطی برایم پیش بیاید و در حال حاضر تمرکزم را فقط بر روی مسابقات گذاشته ام و به پیروزی در یک یا دو مسابقه یا رسیدن به مرحله بعدی فکر نمی کنم برای اینکه این شیوه جواب نخواهد داد. این را می دانم و معتقدم که مسائل سال گذشته درسهای زیادی به من آموخته اند.»

او سعی کرد درباره احتمال بازگشت ماریا شاراپووا به گردونه رقابتها جنبه احتیاط را نسبت به رقیبش رعایت کند. شاراپووای روس که به علت دوپینگ ۱۵ ماه از شرکت در مسابقات محروم شده در آوریل آینده می تواند مجددا به گردونه رقابتها بازگردد.

آنجلیک کربر در این باره به خبرنگاران گفت: «می دانم که سال آینده او مطمئنا با آمادگی بالایی بازخواهد گشت. او عاشق مسابقه دادن و تنیس بازی کردن است اما برای من مهم، در حال حاضر تمرکز بر این سال فوق العاده ای است که داشتم و لذت بردن از تک تک لحظاتی است که سپری می کنم.»

این تنیس باز ۲۸ ساله اهل بِرِمِن در حالی به این عنوان دست یافته که در طی چهار سال گذشته نامش کمتر در بین ده تنیس باز برتر زن دنیا دیده شده بود. کنار کشیدن سرنا ویلیامز از مسابقات سنگاپور بعلت آسیب دیدگی شانه، موجب شد که یک بانوی آلمانی بعد از قریب ۲۰ سال، این کشور را بار دیگر بر بام تنیس دنیا قرار دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افغانستان برای اولین‌بار پس از ۱۱ سال پاکستان را در رقابت‌های کریکت «۲۰ آوره» شکست داد

نواک جوکوویچ برای دهمین بار قهرمان مسابقات گرنداسلم تنیس ملبورن شد

آزادی ستاره سابق تنیس جهان از بند؛ بوریس بکر از بریتانیا اخراج می‌شود