اسد: سعودی ها گفتند اگر از ایران فاصله بگیرید به شما کمک می کنیم

اسد: سعودی ها گفتند اگر از ایران فاصله بگیرید به شما کمک می کنیم
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بشار اسد، رییس جمهوری سوریه در گفتگو با روزنامه پراودای روسیه بازپس گیری شهر حلب را بسیار مهم توصیف کرد و گفت که این اتفاق می تواند سکوی پرتاب دولت برای تسلط بر کل کشور…

آگهی

بشار اسد، رییس جمهوری سوریه در گفتگو با روزنامه پراودای روسیه بازپس گیری شهر حلب را بسیار مهم توصیف کرد و گفت که این اتفاق می تواند سکوی پرتاب دولت برای تسلط بر کل کشور باشد.

آقای اسد گفت: «با آزاد کردن حلب می توانیم کشور را از وجود تروریست ها رها کنیم.» رییس جمهوری سوریه افزود: «باید به پاکسازی منطقه و راندن تروریست ها به سمت ترکیه، جایی که از آن آمده اند ادامه داد یا آنها را کشت. هیچ گزینه دیگری وجود ندارد و حلب سکوی بسیار مهمی برای این کار است.»

آقای اسد در بخش دیگری از سخنانش اقدامات ترکیه در سوریه را تعرض به این کشور و مغایر با حقوق بین الملل خواند و گفت که جنگ سوریه از این پس منازعه روسیه و غرب است.

وی همچنین افزود: «پس از آغاز جنگ سعودی ها به ما پیشنهاد دادند که اگر از ایران فاصله بگیرید و اعلام کنید هیچ روابطی با ایران ندارید به شما کمک می کنیم.»

همزمان، روسیه اعلام کرد در صورتی که مخالفان دولت سوریه از حلب عقب نشینی کنند امنیت آنها را تضمین می کند. حملات هوایی سوریه و روسیه به حلب در چند هفته گذشته شدت گرفته است. به گفته سازمان ناظران سوری حقوق بشر در سه هفته گذشته ۳۷۰ نفر از جمله ۶۸ کودک در این حملات کشته شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه هشدارها در مورد فاجعه انسانی در حلب

کودکی با سر و صورتی به خاک و خون کشیده شده نماد وحشت حاکم بر حلب

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق